نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه شریف: تحقق شعار امسال بدون مشارکت دانشگاهیان دور از ذهن است

رئیس دانشگاه صنعتی شریف نقش دانشگاه در هر چهار مولفه اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را پررنگ توصیف کرد و گفت: روشن کردن ابعاد اقتصاد مقاومتی با مضامین علمی آموزشی برای دانشجویان گام بزرگی است که دانشگاه در سال جدید در جهت تحقق این شعار برخواهد داشت.

رضا روستا آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: در هر چهار مولفه شعار سال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، دانشگاه حضور جدی دارد. بحث اول، بحث اقتصاد و فرهنگ است. در این مسئله فرهنگ نقش کلیدی دارد و می‌توان گفت اگر فرهنگ در کشور درست نشود، شاید اقتصاد هم آن گونه که باید محقق نشود.

وی با بیان اینکه دانشگاه در بحث اقتصاد مقاومتی باید ورود پیدا کند، اظهار کرد: دانشگاه محل آموزش است و اگر در بحث اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کند و این مسئله برای دانشجویان باز نشود و دانشجویان در این امر مشارکت نداشته باشند، تحقق این شعار شاید دور از ذهن باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: حوزه مدیریتی کشور زاییده اندیشه درون دانشگاه است و بخش قابل توجهی از جامعه را دانشگاهیان تشکیل می‌دهند. مدیریت جهادی باید توسط همه آحاد جامعه در هر منصبی که هستند، صورت بگیرد تا این شعار محقق شود.

روستا آزاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این باره، گفت: آنچه که مورد تاکید است، جهاد است نه تلاش بیشتر. در جهاد مولفه‌ای که کاملا خودش را نشان می‌دهد، این ذهنیت است که ما مقابل دشمنی ایستاده‌ایم که این بار نه با حربه نظامی؛ بلکه با حربه اقتصادی جلو آمده و باید به گونه‌ای زندگی کنیم که از این منظر آسیب نبینیم.

وی افزود: با این ذهنیت هر قدمی که برداشته می‌شود، هم ثواب بیشتری دارد و هم یک تلاش فوق‌العاده در کارها اتفاق می‌افتد. بنابراین در مسئله مدیریت جهادی با توجه به اینکه با یک تهاجم اقتصادی مواجه هستیم، به تبع آن باید با کار بیشتر، تلاش افزون‌تر و زندگی با کیفیت‌تر و مدیریت درست از بروز آسیب‌ها جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به برنامه‌های سال ۹۳ این دانشگاه برای تحقق شعارامسال، گفت: بحث اصلی اقتصاد مقاومتی است که در این فضا تعریف می‌شود. دانشگاه شریف در صدد آن است و دانشکده اقتصاد ابعاد این مسئله را روشن می‌کند، بطوریکه با مطرح کردن ایده‌ها و طرح‌های نوین، آنها را در جامعه ترویج کرده و اقتصاد مقاومتی را با مضامین علمی و آموزشی توسط اساتید برای دانشجویان روشن می‌کنیم و این مسئله گام بسیار بزرگی است که دانشگاه‌ می‌تواند در جهت تحقق این شعار بردارد.

وی با بیان اینکه بودجه کشور نیز در فضای اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است، گفت: در بحث بودجه مسئله‌ مطرح آن است که بودجه‌ها کم و نیازها بسیار بالا هستند و افزایش ۲۰ درصدی هیچ گاه تورم حاکم بر کشور را پوشش نمی‌دهد. بنابراین به صورت مستمر هر سال قدرت خرید و قدرت مالی را از دست می‌دهیم و اگر در ایجاد درآمدهای اختصاصی، تحرک کافی را نداشته باشیم طبیعی است دانشگاه تحت فشار قرار خواهد گرفت.

روستا آزاد با اشاره به بودجه سال ۹۳ این دانشگاه، افزود: امسال نیز ۲۰ درصد افزایش اعتبار در بودجه ابلاغی این دانشگاه وجود داشته، اما اینکه چه میزان از این بودجه تخصیص پیدا کند، تا پایان سال مشخص است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم