نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان: بر اساس آمایش رشته‌ای پیش نمی‌رویم

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: در حوزه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باید جدیت بیشتری به خرج داد و فعالیت‌های فرهنگی پررنگ‌تر شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان
، محمدزاده در نشست هم اندیشی استاندار لرستان با روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه لرستان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بحث نظام آموزشی علمی کاربردی وجود دارد نظارت کم موسساتی است که دارای مراکز علمی کاربردی هستند.

وی با بیان اینکه نظارت کم سبب شده برخی مراکز اهداف و برنامه‌ای را که داشتند دنبال نکنند، اظهار کرد: در حوزه صنعت به دنبال دانشجویانی هستیم که وارد صنعت شوند اما به دلیل بحث‌های مالی وارد رشته‌های می‌شوند که منجر به افزایش بیکاران فارغ التحصیل می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف دانشگاهی اعم از سراسری، آزاد و پیام نور همپوشانی شدیدی وجود دارد، تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف ایجاد یک سری رشته‌ها در بخش‌های صنعت و خدماتی که نیاز جامعه بوده راه اندازی شده اما متاسفانه افزایش برخی مراکز خصوصی منجر شده که فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز مانند سایر مراکز آموزش عالی رسوب پیدا کنند.

دکتر محمدزاده با بیان اینکه کیفیت علمی دانشگاه‌ها کاهش یافته است، ادامه داد: علیرغم اینکه آمایش رشته‌ای در استان‌ها انجام شده اما براساس برنامه‌ای که پیش رو داریم جلو نمی‌رویم.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باید جدیت بیشتری به خرج داد و فعالیت‎های فرهنگی پررنگ‌تر شود، افزود: همچنین باید در برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها جدیت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم