نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان: بر اساس آمایش رشته‌ای پیش نمی‌رویم

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: در حوزه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باید جدیت بیشتری به خرج داد و فعالیت‌های فرهنگی پررنگ‌تر شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان
، محمدزاده در نشست هم اندیشی استاندار لرستان با روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه لرستان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بحث نظام آموزشی علمی کاربردی وجود دارد نظارت کم موسساتی است که دارای مراکز علمی کاربردی هستند.

وی با بیان اینکه نظارت کم سبب شده برخی مراکز اهداف و برنامه‌ای را که داشتند دنبال نکنند، اظهار کرد: در حوزه صنعت به دنبال دانشجویانی هستیم که وارد صنعت شوند اما به دلیل بحث‌های مالی وارد رشته‌های می‌شوند که منجر به افزایش بیکاران فارغ التحصیل می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف دانشگاهی اعم از سراسری، آزاد و پیام نور همپوشانی شدیدی وجود دارد، تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف ایجاد یک سری رشته‌ها در بخش‌های صنعت و خدماتی که نیاز جامعه بوده راه اندازی شده اما متاسفانه افزایش برخی مراکز خصوصی منجر شده که فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز مانند سایر مراکز آموزش عالی رسوب پیدا کنند.

دکتر محمدزاده با بیان اینکه کیفیت علمی دانشگاه‌ها کاهش یافته است، ادامه داد: علیرغم اینکه آمایش رشته‌ای در استان‌ها انجام شده اما براساس برنامه‌ای که پیش رو داریم جلو نمی‌رویم.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باید جدیت بیشتری به خرج داد و فعالیت‎های فرهنگی پررنگ‌تر شود، افزود: همچنین باید در برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها جدیت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم