نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه تبریز: مراکز دانشگاهی، مهمترین رکن توسعه

رئیس دانشگاه تبریز گفت: امروزه مراکز دانشگاهی مهمترین رکن توسعه هستند که البته باید در تولید علم و دانش، بر اساس نیاز جامعه حرکت کند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در بیست و دومین سمینار شیمی آلی ایران در دانشگاه تبریز با اشاره به پتانسیل‌های این دانشگاه در عرصه‌های مختلف، افزود: تحصیل بیش از ۲۰ هزار دانشجو، ۷۰۰ نفر هیات علمی، ۲۰ دانشکده، چندین پژوهشکده، قطب علمی و آزمایشگاه‌های مجهز این دانشگاه را به یکی از جامع ترین دانشگاه کشور تبدیل کرده است.

پورمحمدی افزود: بر اساس رتبه‌بندی جدید دانشگاه لایدن که یکی از معتبرترین مراکز رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی است، در سال ۲۰۱۴، ۷۵۰ دانشگاه را رتبه بندی کرده که دانشگاه تبریز رتبه ۴۹۲ دنیا، ۶۳ در آسیا و رتبه دوم در ایران را کسب کرده است.

وی، با بیان اینکه در عرصه دانایی است که می توان به توسعه همه جانبه رسید، تشریح کرد: امروزه مراکز دانشگاهی مهمترین رکن توسعه هستند که البته باید در تولید علم و دانش، بر اساس نیاز جامعه حرکت کند.

به گفته وی، دانشکده شیمی دانشگاه تبریز نیز یکی از بزرگترین دانشکده‌های این دانشگاه است و اساتید بزرگی در این دانشکده فعالیت می‌کنند که امروزه از آنان با افتخار یاد می کنیم.

رییس دانشگاه تبریز گفت: در حال حاضر برخی افراد از رکود علمی در کشور و دانشگاه‌ها صحبت می‌کنند، در حالی که آمارها حکایت از چیز دیگری دارد و اخیرا نیز رتبه علمی کشور به رتبه ۱۵ در دنیا ارتقاء یافته است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم