نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه تبریز: بودجه دولتی کفاف فعالیت‌ها را نمی‌دهد

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه بودجه دولتی کفاف فعالیت‌ها را نمی‌دهد، گفت: از آنجا که اگر بودجه جاری را ۱۰۰درصد تخصیص دهند بازهم کمبود خواهیم داشت، قصد داریم منابع جدید درآمدی داشته باشیم.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا، بااشاره به آماده‌سازی دانشگاه برای استقبال مناسب از دانشجویان به ویژه جدیدالورودی‌ها، افزود: تمهیداتی اندیشیده و امکانات دانشگاه فراهم شده تا دانشجویان در بدو ورود مشکلی نداشته باشند.

وی هم چنین یکی از اولویت‌های دانشگاه‌های بزرگ را “تولید دانش در کنار آموزش و پژوهش” دانست و ادامه داد: بعد از گذراندن مراحل پژوهش‌ها و دستیابی به دانش فنی، باید تلاش کنیم ایده‌ها را به کالا تبدیل کنیم و با تجاری سازی در جهت به دست آوردن ثروت گام برداریم.

پورمحمدی با بیان اینکه “چاپ مقالات و انتشار نتایج پژوهش ها وضعیت خوبی دارد” گفت: اکنون نزدیک به ۵۰ شرکت دانش بنیان در دانشگاه وجود دارد و بنابر این اولویت ما توسعه پژوهش است.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ گسترش روابط دانشگاهی با کشورهای منطقه و مخصوصا کشورهایی که از نظر علمی بالاتر از ما هستند اهمیت دارد. امسال حدود ۲۰ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه‌های بزرگ منطقه و دنیا منعقد شده است.

وی هدف از انعقاد این قراردادها را انتقال تجربه دانست و گفت: می خواهیم از دانش و اطلاعات دانشگاه‌های دیگر دنیا استفاده کنیم و هم چنین با انجام طرح‌های پژوهشی، همکاری متقابلی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی منطقه ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه “بودجه دولتی کفاف فعالیت‌ها را نمی‌دهد” گفت: اگر بخواهیم توسعه علمی را تحقق بخشیم باید تامین منابع کافی داشته باشیم. بنابر این لازم است برای تنوع بخشی به منابع درآمدی و منابع تجاری تلاش کنیم.

وی در ادامه بودجه سال جاری را “۱۰۴ میلیارد تومان” اعلام کرد و گفت: اگر بودجه جاری ۱۰۰درصد تخصیص یابد باز هم کمبود بودجه داریم.بنابراین درصدد هستیم منابع جدید درآمدی داشته باشیم.

وی افزود: اگر بتوانیم می خواهیم مشارکت اساتید و دانشگاهیان را در مسائل مهم دانشگاه کسب کنیم که از این طریق روحیه جمعی شکل گرفته و مدیریت مشارکتی گسترش یابد.

پورمحمدی با انتخاب شعار “توسعه علمی راز بقای کشور است” اظهار کرد: اگر در هر عرصه ای بخواهیم پیشرفت کنیم باید توسعه علمی داشته باشیم.

وی در پایان وضعیت خوابگاه ها را “مساعد” دانست و گفت: ظرفیت کلی خوابگاه ۸۰۰۰ نفر است و اکثر دانشجویان خوابگاه دارند. ۶۰درصد دانشجویا واجد شرایط دریافت خوابگاه هستند و بقیه هم به خوابگاه‌های خودگردان معرفی می شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم