نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه اثیرالدین ابهری: دولت به وضعیت دانشگاه‎های غیرانتفاعی توجه کند

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی اثیرالدین ابهری گفت: سفر هیئت دولت به استان فرصت مناسبی بود تا از نزدیک به مسایل دانشگاه‎های غیرانتفاعی مراکز استان‎ها مورد بررسی قرار گیرد.

“جعفر عابدینی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: خواسته‎های اقشار مختلف به ویژه دانشگاهیان در سفر هیئت دولت مورد بررسی بنیادین قرار گرفته و طرح خواسته‎ها و پیگیری مسایل در حد شعار باقی نماند.

وی افزود: دید محافظه‎کارانه در بررسی مسایل باعث می‌شود تا مشکلات در حد رفع مسایل روزمره حل شود و برای رفع مشکلات در بلندمدت برنامه‌ریزی خاصی صورت نگیرد.

عابدینی تصریح کرد: توجه به نظرات نخبگان واقعی که ایده و طرح‎های متعالی دارند و فراهم آوردن عرصه برای طرح آن‎ها با تضارب آرای سازنده می‎توان اقدام موثری برای تدوین برنامه‎‌های سازنده انجام داد.

رئیس دانشگاه اثیرالدین ابهری تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با رویکرد خوبی که در حل مسایل پیش گرفته تا حدی موفق عمل کرده است، ولی باید توجه به مسایل دانشگاه‎های غیرانتفاعی که از سال‎های گذشته و با هدف رفع معضل دانشجوهای مازاد که متقاضی ورود به دانشگاه‎های دولتی بودند به همکاری دولت آمدند مورد توجه قرار گیرد، زیرا با کاهش تعداد دانشجو این واحدها با مسایلی از جمله پرداخت اقساط هزینه احداث واحد روبه‌رو شده‌اند که دولت حمایتی در این حوزه ندارد.

عابدینی خاطرنشان کرد: توجه به ظرفیت هر استان در احداث دانشگاه‎های غیرانتفاعی باید مورد توجه قرار گیرد تا با تمرکز در برخی از مراکز استانی حق سایر مناطق در این حوزه تضییع نشود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم