نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه آزاد واحد قائمشهر:دانشگاهها بستر تمدن هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر با بیان اینکه دانشگاهها بستر تمدن هستند گفت: دانشگاهها می خواهند با هدف تولید علم حقایق عالم را بشناسانند و در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران،محمد رضا باقرزاده در نشست هم اندیشی مشترک مسئولین کانونهای بسیج اساتید و روسای دانشگاههای آزاداسلامی مازندران اظهار داشت: عنصر آگاهی و معرفت از جمله عناصر اصلی در وقوع و خیزش انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی معرفتی بودن انقلاب است و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان برکات معرفتی این انقلاب است که توانسته سهم قابل توجهی در نظام تعلیم و تربیت کشور را به خود اختصاص دهد.

باقرزاده یکی از ویژگی های هزاره سوم میلادی را تلاش جهت استقرار حاکمیت شبکه ای اشاره کرد و افزود: اقتصاد اطلاعات، فرهنگ واقعیت مجازی، فعالیتهای اقتصادی شبکه ای و ظهور قطب های متقابل از ویژگیهای جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر ،موفقیت کشورها در عرصه رقابت جهانی را مدیریت بر منابع انسانی دانست و گفت: تنها کشورهایی می توانند در عرصه رقابت جهانی موفق باشند که مدیریت ویژه ای را بر منابع انسانی جهت دستیابی به انسانهای توانمند و متناسب با فضای جهانی جدید فراهم کنند.

وی اظهارداشت: برخی بر این باورند اصطلاح دانشگاه اسلامی یک مفهوم متناقض است چرا که دانشگاه را محصول مدرنیته و اسلام را محصول سنت می دانند اما در نگرش صحیح این دو ابعاد یک پدیده واحد هستند.

باقرزاده،دانشگاهها را بستر تمدن دانست و افزود: دانشگاهها می خواهند با هدف تولید علم حقایق عالم را بشناسانند و در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر تصریح کرد: روند تأسیس دانشگاهها در ایران به غیر از دانشگاه آزاد اسلامی اقتباس از دانشگاههای کشور های دیگر است و دانشگاه آزاد اسلامی یک مدل بومی و موفق جدید است.

وی، مردمی ترین عامل قدرت را دانش و سرچشمه آن را دانشگاهها برشمرد و اظهار داشت: سه مولفه استناد و ارجاع، وجود کرسی های علمی ومیزان نشر و انتشارات از مشخصه های مرجعیت علمی است.

باقرزاده خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه زمانی علم در دسترس ترین منبع قدرت بود اما امروز کشورهای توسعه یافته صاحب علم درصدد خارج کردن دانش از دسترس سایر کشورها هستند و این امر با درایت مقام معظم رهبری در کشور ایران به صورتی معکوس اتفاق افتاد و ما توانستیم با پشتکار اساتید و نخبگان به سمت قله های علمی حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر، بسیج اساتید را ترکیب تفکر بسیجی و اندیشه علمی عنوان کرد و گفت: محصول این ترکیب مدیریت جهادی است ونقطه ثقل آن مقاومت است که وجه مشترک کشورهای مبارز است.

وی به اهمیت اندیشه ورزی در دانشگاهها اشاره کرد و افزود: دانشگاهها باید به بسیج اندیشه ها و بعد اندیشه بسیجی توجه کنند.

باقرزاده، همه گیرشدن تفکر بسیجی در کشور را حل المسائل بسیاری از مشکلات کشور دانست و برگزاری این جلسات و دستاوردهای آن را بسیار مثبت و ارزشمند ارزیابی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه بلند خواهان این است سهم قابل توجهی را در بحث مرجعیت علمی و بحث فعالیت های دانش بنیان به خود اختصاص دهد و بسمت دانشگاه کار آفرین و مأموریت گرا حرکت کند که این امر بر افزایش سهم درآمدهای غیرشهریه ای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۴ به ۱۶ درصد از محل فعالیتهای اقتصادی دانش بنیان مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم