نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: تداوم رشد علمی کشور مشروط بر ثبات مدیریت است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نودمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت استمرار رشد علمی کشور گفت: رشد علمی کشور و استمرار آن در گرو ثبات مدیریتی است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، نودمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده در ساختمان فرهیختگان و با حضور تمامی اعضا تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و یاران با وفایش، هر لحظه زندگی امام حسین(ع) را برای همه انسان های آزاده درس و سرمشق خواند و گفت: پیام قیام امام حسین(ع)، پیام فداکاری و غیرت است و واقعه عاشورا لبریز از ایثارگری و آموزه های فردی و اجتماعی است و بزرگترین درس این قیام، آزادگی و دینداری است.

همچنین در این جلسه دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه و مهندس طباطبایی سرپرست مرکز گسترش علم به ارائه گزارشی در خصوص روند همکاری با پایگاه ها و ناشران معتبر علمی بین المللی همچون Springer، John Wiley، Cabi وElsevier پرداختند.

در این جلسه ضمن تشریح آخرین وضعیت همکاری ها با منابع یادشده و مقایسه پایگاه ها و ناشران مذکور و پس از بحث و تبادل نظر اعضای هیات رئیسه در این خصوص مقرر شد که با تشکیل کارگروهی همه پیشنهادها بررسی شود و لیست ژورنال‌های موردنیاز دانشگاه برای سال های بعد به همراه پیش بینی بودجه‌ این امر پیشنهاد و تعیین شود.

همچنین راهکارهایی برای بهبود و توسعه دسترسی کلیه واحدهای دانشگاهی به پایگاهها ارائه و قرار شد این راهکارها مورد بررسی بیشتر قرار گرفته و اجرایی شوند.

انجام۲۷۰هزار مکاتبه سازمان مرکزی به صورت الکترونیکی طی پنج ماه گذشته

در ادامه این جلسه مهندس زینب برزگر، دبیر شورای راهبردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات و دکتر صحافی مدیرکل فن آوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه به ارائه گزارش عملکرد یکساله حوزه خود و فعالیت های صورت گرفته در این حوزه پرداختند. تبیین اقدامات انجام شده در خصوص اجرای زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری در سازمان مرکزی، ایجاد، توسعه و بهبود نرم افزارهای مورد نیاز دانشگاه و نیز راه اندازی داشبورد اطلاعاتی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از جمله این موارد بود.

در این رابطه مهندس برزگر از استقرار کامل سیستم مکاتبات اداری در سازمان مرکزی خبر داد و گفت: با استقرار و راه اندازی این سیستم در سازمان مرکزی از نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ۲۷۰ هزار مکاتبه در سازمان مرکزی به صورت الکترونیکی انجام شده است.

همچنین دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز از تلاش همه دست اندرکاران حوزه فن آوری و اطلاعات دانشگاه قدردانی کرد و گفت: باید در مسیر طراحی مدل ها و فرایندهای سازمانی و نیز ارتباط یکپارچه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور گام برداریم زیرا این موضوع به نیاز امروز ساختار اداری دانشگاه سرعت می بخشد.

ارائه گزارش کمیسیون های تخصصی، بررسی طرح کارت دانشجویی و… از سایر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم