نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

رئیس جدید دانشگاه لرستان: سیاسی‎کاری و باندبازی برای دانشگاه سم است

رئیس جدید دانشگاه لرستان گفت: کرسی‎های آزاداندیشی محلی برای تبلور افکار بر مبنای موازین اسلام و انقلاب است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، خسرو عزیزی در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه لرستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، افزود: پیشرفت و توسعه یک ملت به دانشگاه برمی‎گردد و تعالی هر کشور مدیون این مراکز آموزشی و علمی است.

وی با اشاره به اینکه اگردانشگاه درست عمل کند مملکت سیر تحول را بهتر طی می‎کند، بیان کرد: دانشگاه‎ها مهم‎ترین و اساسی‎ترین محور توسعه همه جانبه هر منطقه هستند و بسترهای فعالیت این مراکز علمی آموزشی برای توسعه هر استان باید فراهم شود.

عزیزی اضافه کرد: یکی از این بسترها مستقل بودن دانشگاه‎ها از گروه‎های سیاسی و باندهای مختلف است.

رئیس جدید دانشگاه لرستان ادامه داد: سیاسی‎کاری و باندبازی برای دانشگاه‎ها سم است و همه باید تلاش کنند که این مراکزعلمی آموزشی در مسیر اصلی خود گام بردارد.

وی یادآور شد: دانشگاه باید به محلی برای تبلور افکار بر مبنای اصول و موازین نظام مقدس تبدیل شود و برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی به نحوی که مثمرثمر باشد یکی از راهکارهای رسیدن به این مهم است.

عزیزی با بیان برنامه‎های آینده خود گفت: توانمندسازی اعضای هیئت علمی از بعد تربیتی فرهنگی، تلاش جهت ایجاد فضای آرام و بانشاط برای رشد خلاقیت، علم، امید و فناوری، تأکید بر رعایت قانون نظم و انضباط نیروی انسانی در جهت بالا بردن بهره‎وری، حفظ و ارتقاء شأن و منزلت دانشگاهیان و… از عمده برنامه‎های بنده خواهد بود.

رئیس جدید دانشگاه افزود: تقویت روحیه تلاش و خدمتگذاری، رشد روحیه نقدپذیری، فراهم‎سازی زمینه شکوفایی خلاقیت‎ها در دانشگاه‎ها، تلاش در جهت سوق دادن پژوهش‎ها به سمت تقاضامحوری، شناخت پتانسیل‎ها، تنگناهای ملی و انطباق دانشگاه‎ها با آنها، توسعه و استحکام بخشیدن حوزه و دانشگاه‎ها در راستای سیاست‎های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی دولت تدبیر و امید، ایجاد تعامل بین دانشگاهیان و سایر دستگاه‎های استانی و تلاش برای توسعه همه جانبه استان با محوریت دانشگاه از جمله برنامه‎های آینده دانشگاه خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم