نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدگاه معاون فرهنگی وزیر علوم درباره نظارت بر نشریات دانشجویی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره قانونی بودن نظارت قبل چاپ نشریات توسط دانشگاه‌ها گفت: نظارت قبل از چاپ در آیین‌نامه وجود ندارد اما از آنجایی که برخی دانشگاه‌ها خودشان خدمات چاپ نشریات را ارائه می‌کنند، حق دارند قبل از چاپ نظارتی را انجام دهند.

سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در مورد نظارت بر نشریات آیین‌نامه‌هایی وجود دارد و اصرار هم داریم مطابق آن انجام شود طبق آنها نظارت قبل از چاپ وجود ندارد اما برخی دانشگاه‌ها به علت آنکه خودشان خدمات چاپ را ارائه می‌کنند حق دارند به محتوا قبل از چاپ نظارت کنند البته اگر دانشجویان خودشان فرآیند چاپ را انجام دهند هیچ‌گونه الزامی وجود ندارد که قبل از چاپ برای نظارت، محتوای نشریات را در اختیار دانشگاه قرار دهند و مسوولان دانشگاه فقط بعد از چاپ حق نظارت دارند.

وی درباره اعتراض برخی نشریات به جهت اطلاع‌رسانی که برای حضور در نمایشگاه نشریات گفت: نشریات مختلف از حیث امکاناتی که در دسترس دارند متفاوت هستند. البته امکاناتی که دانشگاه در اختیار نشریات قرار می‌دهد، متوازن است اما دست اندرکاران دانشگاه ممکن است خودشان امکانات بیشتری داشته باشند. همین امر باعث می‌شود بیشتر در معرض دید قرار گیرند. بنابراین اقدامات دانشگاه‌ها و وزارت علوم جهت اطلاع‌رسانی به نشریات دانشجویی متوازن است.

هاشمی درباره اصلاح آیین‌نامه نشریات نیز اظهار کرد: بارها تاکید کرده‌ام که اصلاح آیین‌نامه یک مرحله قطعی ندارد. دراین آیین‌نامه اشکالات و ابهاماتی که وجود دارد درهیات نظارت مطرح می‌کنیم و اصلاحات را اعمال کرده و بعد از آن تصویب آنها بررسی می‌کنیم. این پروسه یک فرآیند طولانی است اما اگر احساس شود نیاز به یک تغییر اساسی دارد آن زمان به مراجع مربوط ارجاع می‌دهیم تا بعد از تصویب آن را ابلاغ کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره انتقاد دانشجویان مبنی بر طولانی بودن زمان رسیدگی به شکایات در هیات نظارت افزود: روال بر این است که به محض آنکه چند تقاضا مطرح شود و دستور کار برای تشکیل هیات نظارت مرکزی وجود داشته باشد، جلسات هیات نظارت به نشریات تشکیل می‌شود. به همین خاطر ممکن است به جهت تقارن با فصل تابستان و تعطیلات دانشگاه موضوعات متعدد مطرح نباشد و جلسه تشکیل نشود ولی هر وقت موضوع مطرح باشد، جلسه تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم