نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدگاه برخی مسئولین به مقوله فرهنگ کلیشه‌ایست

مشاور فرهنگی سرپرست دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای گفت: متاسفانه امروز دیدگاه برخی از مسئولین به مقوله فرهنگ تبدیل به کار کلیشه‌ای شده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا- منطقه خراسان، صالحی با اشاره به اهمیت بخش فرهنگی در نظام دانشگاهی کشور، اظهار کرد: آنچه در امر آموزش دانشگاه صورت می‌گیرد به مثابه دانه‌ایست که کشاورز در دل خاک می‌کارد که برای رشد و نمو نیاز به مراقبت دارد.

وی تصریح کرد: کار فرهنگی در دانشگاه‌ها به مثابه مراقبت از گیاه برای رشد است و در دانشگاه‌ها نباید تنها به امر آموزش توجه کرد.

مشاور فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به این که فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه را از تک بعدی بودن خارج می‌کند تصریح کرد: با کار فرهنگی باید استعدادها را در دانشجویان شکوفا کنیم و هدف اصلی هم این است که دانشجوی تک بعدی نداشته باشیم و در کنار آن آموزه‌های رسمی، بستر رشد را فراهم سازد.

صالحی بیان کرد: برگزاری جشنواره، همایش، مسابقه و مشاوره ابزار کار فرهنگی است که در جشنواره‌ها دانشجویان براساس استعداد و توانایی‌های فردی در آن شرکت می‌کنند و در کنار آن تجربه زندگی جمعی و گروهی را کسب می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی کار ظریف و دشواریست، عنوان کرد: کار فرهنگی باید بر اساس نیازهای روز باشد و براساس شرایط مکانی و زمانی و همچنین شرایط درونی و بیرونی جامعه پیش رود؛ متاسفانه امروز دیدگاه برخی از مسئولین به مقوله فرهنگ تبدیل به کار کلیشه‌ای شده است.

مشاور فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه «حرکت فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بر مبنای آگاهی از جامعه است» گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاه ویژه‌ای است و در آن اختلاط بین خانم‌ها و آقایان وجود ندارد که این امر بسیاری از دغدغه‌ها را کم کرده است.

صالحی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی نوپا است و نیاز به شناخته شدن در سطح جامعه دارد؛ پایه‌های دانشگاه علمی و کاربردی در سال ۱۳۹۰ ریخته شده است و به دلیل نوپا بودن، باید شرایط شناخت آن در سطح جامعه را فراهم کنیم که در این راه رسانه‌ها بازوی اصلی ما هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم