نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار وزیر علوم سومالی با دکتر فرهادی

دکتر قاسم حسین وزیر علوم سومالی با دکتر محمدفرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در محل این وزارت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در این دیدار با اشاره به وجود تفاهم نامه موجود بین دو کشور اظهار داشت: تعداد ۲۳ دانشجو از کشور سومالی در دانشگاه های کشورمان به صورت بورسیه تحصیل می کنند و ما آمادگی داریم تا همکاری بیشتری در زمینه انتقال تکنولوژی و آموزش های فنی – حرفه ای به دانشجویان سومالی ارائه دهیم .

دکتر فرهادی در خصوص ارائه خدمات بشردوستانه ایزان به مردم سومالی نیز گفت : ایران در سومالی کلینیکی دارد که از سوی هلال احمر خدمات پزشکی ارائه می کند و از این طریق نیز می توان برخی آموزش ها را در زمینه توانبخشی و خدمات بهداشت و درمانی اولیه ارائه داد.

وی همچنین آمادگی آموزش عالی کشورمان را برای ارائه بورس تحصیلی سالانه به ۵ نفر از دانشجویان سومالیایی اعلام کرد .

دکتر قاسم حسین وزیر علوم سومالی نیز که برای شرکت در کنفرانس وزیران علوم ، فناوری و نوآوری کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران به سر می برد ، در سخنانی گفت: من به تازگی در این سمت مشغول فعالیت شده‌ام و خوشحالم که نتیجه این سفر بتواند جوابگوی احتیاجات ما باشد و از طرف رئیس جمهور، مردم و سفیر کشورمان از شما تشکر می کنم.

وی افزود: ما نسل جوانی داریم که بسیار آماده پذیرش تکنولوژی هستند و بسیار مایلیم که یافته ها و پیشرفت های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران را به اساتید و معلمان مان انتقال دهیم.

وزیر علوم سومالی همچنین خواستار برگزاری دوره های آموزشی آکادمیک کوتاه مدت ۳ و۴ ماهه برای اساتید دانشگاه های سومالی توسط آموزش عالی ایران شد و تصریح کرد: از این طریق انتقال اطلاعات صورت می گیرد و اساتید پس از بازگشت می توانند مهارت ها را به کار گیرند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان خاطرنشان کرد: من حامل پیام دوستی بین دو کشور هستم. در ۲۰ سال گذشته به دلیل مسائل امنیتی ارتباط ما با کشورها و برادران مسلمان‌مان کم شده که امیدواریم این ارتباط بتواند در زمینه های فرهنگی و مسائل دیگر تقویت یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم