نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار وزیر علوم سومالی با دکتر فرهادی

دکتر قاسم حسین وزیر علوم سومالی با دکتر محمدفرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در محل این وزارت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در این دیدار با اشاره به وجود تفاهم نامه موجود بین دو کشور اظهار داشت: تعداد ۲۳ دانشجو از کشور سومالی در دانشگاه های کشورمان به صورت بورسیه تحصیل می کنند و ما آمادگی داریم تا همکاری بیشتری در زمینه انتقال تکنولوژی و آموزش های فنی – حرفه ای به دانشجویان سومالی ارائه دهیم .

دکتر فرهادی در خصوص ارائه خدمات بشردوستانه ایزان به مردم سومالی نیز گفت : ایران در سومالی کلینیکی دارد که از سوی هلال احمر خدمات پزشکی ارائه می کند و از این طریق نیز می توان برخی آموزش ها را در زمینه توانبخشی و خدمات بهداشت و درمانی اولیه ارائه داد.

وی همچنین آمادگی آموزش عالی کشورمان را برای ارائه بورس تحصیلی سالانه به ۵ نفر از دانشجویان سومالیایی اعلام کرد .

دکتر قاسم حسین وزیر علوم سومالی نیز که برای شرکت در کنفرانس وزیران علوم ، فناوری و نوآوری کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران به سر می برد ، در سخنانی گفت: من به تازگی در این سمت مشغول فعالیت شده‌ام و خوشحالم که نتیجه این سفر بتواند جوابگوی احتیاجات ما باشد و از طرف رئیس جمهور، مردم و سفیر کشورمان از شما تشکر می کنم.

وی افزود: ما نسل جوانی داریم که بسیار آماده پذیرش تکنولوژی هستند و بسیار مایلیم که یافته ها و پیشرفت های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران را به اساتید و معلمان مان انتقال دهیم.

وزیر علوم سومالی همچنین خواستار برگزاری دوره های آموزشی آکادمیک کوتاه مدت ۳ و۴ ماهه برای اساتید دانشگاه های سومالی توسط آموزش عالی ایران شد و تصریح کرد: از این طریق انتقال اطلاعات صورت می گیرد و اساتید پس از بازگشت می توانند مهارت ها را به کار گیرند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در پایان خاطرنشان کرد: من حامل پیام دوستی بین دو کشور هستم. در ۲۰ سال گذشته به دلیل مسائل امنیتی ارتباط ما با کشورها و برادران مسلمان‌مان کم شده که امیدواریم این ارتباط بتواند در زمینه های فرهنگی و مسائل دیگر تقویت یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم