نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار وزیر علوم با وزیر علوم و تکنولوژی تایلند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وزیر علوم و تکنولوژی تایلند دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیجت دورن کاوروج در این دیدار که در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش غیرمتعهد در محل وزارت علوم برگزار شد، در مورد حضور خود در ایران گفت: حضور ما در ایران مصادف با شصتمین سال آغاز روابط دیپلماتیک ایران و تایلند است. ایران و تایلند در گذشته همکاری‌های زیادی در زمینه علم و فناوری داشته اند.

وی با تاکید بر اینکه کشور تایلند دوران اصلاحات را طی می‌کند، افزود: هدف ما این است که سهم تحقیقات در GDP یک درصد باشد و علاقه‌مندیم در زمینه آموزش نگهداری سلول‌های بنیادین و یادگیری توام با آموزش با ایران همکاری کنیم.

دکتر فرهادی با بیان اینکه کشور تایلند در مسیر پیشرفت علمی قرار دارد، افزود: ایران هم در زمینه بیو و نانوتکنولوژی و سلول‌های بنیادین پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم همکاری‌های بین دو کشور در این زمینه‌ها افزایش یابد و در طی این همکاری‌ها به فناوری‌هایی نائل شویم که مورد نیاز دو کشور باشد.

وی ادامه داد: همچنین کشور ایران در زمینه لیزر و استفاده لیزر در عرصه پزشکی و صنعت پیشرفت خوبی داشته است و محصولات خوبی در حد صادرات در عرصه‌های مهندسی، پزشکی و تجهیزات پزشکی ارائه کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید سهم تحقیقات خود را به GDP به ۴ درصد برسانیم اکنون این سهم با حضور بخش خصوصی یک درصد است.

وزیر علوم و تکنولوژی تایلند از تشویق بخش خصوصی برای فعالیت در زمینه علم خبر داد و اظهار کرد: از آنجایی که کشور تایلند مبنی بر علم کشاورزی فعالیت می‌کند و یک‌چهارم جمعیت کشور کشاورزی می‌کنند و با توجه به سیلابی که چندی پیش کشور با آن مواجه بود، ما یاد گرفتیم چگونه آب را درست مصرف کنیم.

دکتر فرهادی بر اهمیت مدیریت آب تاکید کرد و افزود: کشور ایران آمادگی خود را برای گسترش علم و فناوری بین دوکشور اعلام می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم