نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار وزیر علوم با همتای بوسنیایی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران با وزیر علوم کشور بوسنی و هرزگوین دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد فرهادی در این دیدار که در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش غیرمتعهد در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: این اجلاس، اجلاس خوبی خواهد بود که کشورهای غیرمتعهد در زمینه علم و فناوری همکاری خوبی داشته باشند. این خواسته وزرای علوم غیرمتعهدها بود که از طریق این نشست در حال تحقق است.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای ایران و بوسنی و هرزگوین روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند، افزود: تلاش ایران در بحران دهه ۹۰ موید این قضیه است. به غیر از همکاری‌ های اقتصادی بین دو کشور که من فکر می‌کنم از سطح پایینی برخوردار است، در زمینه علمی، آموزشی و فناوری نیز می‌توانیم روابط بین دو کشور را گسترده‌تر کنیم.

وزیر علوم با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان بوسنی و هرزگوین در ایران مشغول به تحصیل و تعدادی از آنها فارغ‌التحصیل شده‌اند، تاکید کرد: ما آمادگی خود را برای پذیرش تعداد بیشتری از دانشجوی بوسنیایی اعلام می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، وزیر علوم کشور بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه فضای بسیار زیادی برای همکاری‌های زیادی بین دو کشور وجود دارد، گفت: ایران یکی از اولین کشورهایی بود که بوسنی را به عنوان یک کشور شناخت و امیدواریم در آینده شاهد روابط بیشتر در زمینه‌های مختلف علم، فناوری و نوآوری باشیم.

وی در پاسخ به سوال وزیر علوم مبنی بر انتخابات این کشور گفت: در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۴ انتخابات سراسری انجام شد و امیدوارم تا اول مارس ۲۰۱۵ دولت جدید در تمامی سطوح تشکیل شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم