نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار معاون آموزشی وزیر علوم و فرستاده ویژه وزیر آموزش عالی جمهوری توگو

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و خانم “گامتی آما دیزفا” فرستاده ویژه وزیر آموزش عالی جمهوری توگو و رئیس هیئت آموزش عالی توگو در نشست وزرای علوم و فناوری کشورهای جنبش عدم تعهد در محل وزارت علوم دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر شریعتی در این دیدار گفت : جمهوری اسلامی ایران از بعد آموزش عالی پیشرفت های زیادی کرده است و پتانسیل بالایی از نظر آموزش و پژوهش دارد و هم اکنون بیش از ۴میلیون و پانصد هزار دانشجو با هدایت و پشتیبانی بیش از ۶۰هزار عضو هیئت علمی در ۲۸۰موسسه آموزش عالی تحصیل می کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود : در نانو فناوری ایران رتبه نهم دنیا را دارد و در بسیاری از زمینه های دیگر مثل زیست فناوری ، هوافضا و کشاورزی پیشرفته ایران در جایگاه بالایی قرار دارد.

وی گفت : تمام رشته های موجود در دنیا و در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاههای ایران تدریس می شوند و دانشگاههایی نیز داریم که در زمینه خاص فعالیت می کنند مانند دانشگاه فنی و حرفه ای که به تربیت تکنسین می پردازد و یا دانشگاه الزهرا (س) که دانشگاهی ویژه دختران هست و در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشجو تربیت می کند.

دکتر شریعتی گفت : افزایش روابط علمی با کشورهای دیگر از برنامه های وزارت علوم است و این وزارت به کشورهای آفریقایی نگاه ویژه ای دارد لذا ایران آمادگی دارد در زمینه ایجاد مراکز دانشگاهی و یا تدوین برنامه های آموزشی درسی به دولت توگو کمک کند.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار داشت : ایران آمادگی دارد به ده نفر از دانشجویان نخبه توگو بورس کامل تحصیلی اعطا کند و این دانشجویان پس از گذراندن یک سال آموزش زبان فارسی در دانشگاهای ایران به تحصیل بپردازند.

وی افزود: هم چنین این امکان فراهم است تا اساتید توگو در دانشگاههای ایران فرصت مطالعاتی داشته باشند یا اگر دانشگاههای توگو در رشته ها و زمینه های خاصی مطرح هستند اساتید ایرانی به آن دانشگاهها اعزام شوند.

در ادامه این نشست خانم گامتی آما دیزفا فرستاده ویژه وزیر آموزش عالی جمهوری توگو گفت : دولت توگو علاقع زیادی به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران بویژه در زمینه علم و فناوری دارد.

وی افزود : توگو تلاش جدی را برای توسعه آموزش عالی خود شروع کرده و دستاوردهایی نیز داشته است لذا علاقمندیم از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در توسعه دانشگاههای خود استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس هیئت آموزش عالی توگو در نشست وزرای علوم و فناوری کشورهای جنبش عدم تعهد گفت : پیشنهاد می کنم برای هدفمند شدن روابط علمی ایران و توگو یک یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت آموزش عالی توگو و وزارت علوم ایران منعقد شود که معاون آموزشی وزیر علوم از این پیشنهاد استقبال کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم