نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار فرهادی با وزیرعلوم صربستان و اعلام اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان صرب

وزیر علوم تحقیقات و فناوری، با وزیر آموزش و پرورش و توسعه علم و فناوری کشور صربستان دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در دیدار با وزیر آموزش و پرورش علم و فناوری کشور صربستان که در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: امیدوارم این اجلاس امکان همکاری‌های ما را در آینده برای توسعه علم و فناوری و نوآوری را بیشتر کند. کشور صربستان در منطقه بالکان از یک موقعیت سیاسی و بین‌المللی خوبی برخوردار است و کشور ایران در منطقه خاورمیانه از این موقعیت برخوردار است.

وی با اشاره به روابط تاریخی مطلوب بین دو کشور گفت: کشور صربستان یکی از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد است و ما علاقه خود را ضمن همکاری در زمینه علم و فناوری، در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی هم اعلام می‌کنیم.

وزیر علوم از اعطای ۱۰ بورس به دانشجویان صربستانی خبر داد و با تاکید بر اینکه علم و فناوری مرز نمی‌شناسد، افزود: هر دو کشور می‌توانند همکاری‌های بیشتری در زمینه‌های مبادله دانشجو، تحقیقات بیشتر و… داشته باشند. همچنین ما از دانشگاه‌های صربستان دعوت می‌کنیم از دانشگاه‌های ما بازدید داشته باشند تا تعامل بین دانشگاه‌ها توسعه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه فردان زربیک وزیر آموزش و پرورش و توسعه علم و فناوری صربستان با استقبال از روابط دو جانبه بین ایران و صربستان و تقویت همکاری‌ها دو کشور، گفت: صربستان کشور کوچکی است اما دانشمندان زیادی در آن وجود دارد. این کشور ۱۰ سال از طرف سازمان بین‌الملل تحریم شد اما اکنون می‌دانیم که کشور ایران با چه چالش‌هایی مواجه است و همکاری در شرایط تحریم چقدر می‌تواند سخت باشد.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم مردم می‌توانند خیلی بیشتر از سیاست خارجه در زمینه علم و روابط بین‌الملل گام بردارند و همکاری دانشمندان می‌تواند سایر همکاری‌ها را هم تقویت کند.

وزیر آموزش و پرورش و توسعه علم و فناوری صربستان با بیان اینکه کشور صربستان اکنون در شرایط بحران اقتصادی قرار دارد، افزود: امری که مدنظر ما است، این است که در زمینه‌های مشخصی همکاری کنیم. من قبل از ورود به ایران با روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی صحبت کردم و از آنها در مورد همکاری‌ها و پروژه‌های مشترکی که می‌تواند داشته باشد، سوال کردم. یکی از این زمینه‌ها این است که ما به عنوان کشور اروپایی در زمینه غذا و کشاورزی با ایران همکاری داشته باشیم.

زربیک در ادامه از تدوین سند راهبردی خبر داد و گفت: تدوین این سند بستگی به مواردی که در این اجلاس مطرح می‌شود دارد.

به گزارش ایسنا، وزیر علوم در پایان تاکید کرد: ایران و صربستان در زمینه غذا و کشاورزی می‌توانند همکاری‌های خوبی داشته باشند. همچنین اگر فرصت وجود داشته باشند، می‌توان از دانشکده کشاورزی واقع در استان البرز و پژوهشگاه کشاورزی و ژنتیک نیز بازدید کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم