نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار رییس‌ دانشگاه آزاد و محسن هاشمی با قالیباف

طی دیدار دکتر میرزاده و مهندس هاشمی با دکتر قالیباف تفاهم نامه همکاری شهرداری تهران و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه علمی آموزشی و همچنین طرح تجمیع واحدها در پونک امضا شد .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران و دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی رسید، طرفین را متعهد می سازد که در زمینه های فنی، علمی، پژوهشی و آموزشی همکاری داشته باشند.

همچنین این تفاهم نامه به منظور تامین شرایط و فعال سازی کلیه امکانات و منابع علمی و سرمایه های علمی و فرهنگی شهرداری تهران و دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.

بر اساس بندهای این تفاهم نامه، مقرر شده همکاری در جهت ارتقای سطح تحصیلی مدیران و کارکنان شهرداری طبق ضوابط با تاکید بر تفاهم نامه قبلی فیمابین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری انجام شود.

بر اساس این تفاهم نامه و با توجه به اینکه اجرای پروژه های عمرانی شهرداری در حال حاضر می بایست از دیدگاه زیست محیطی،پروژه های فرهنگی، ورزشی، هنری، آموزشی و … و منظر شهری نیاز به مطالعه و پژوهش و داشته آسیب شناسی گردد، بنابراین شهرداری می تواند از اساتید برجسته دانشگاه به عنوان مشاور استفاده نماید تا بتواند مسائل مرتبط شهری را به صورت علمی و اساسی حل نموده و دانشگاه آزاد اسلامی نیز متعهد به همکاری می باشد.

از جمله تعهدات شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی در این تفاهم نامه، حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی(ارشد، دکتری) دانشگاه بر اساس نیاز شهرداری و معرفی نمایندگان دانشگاه آزاد برای عضویت در کمیته های علمی وابسته به شهرداری به منظور اجرایی کردن طرحهای پژوهشی و فناوری و انجام مطالعات امکان سنجی،بررسی طرح های مورد نیاز شهرداری در کمیته های علمی و تخصصی دانشگاه و حمایت از توسعه فناوری و ایده های نوآورانه معرفی شده از سوی دانشگاه و دسترسی مخاطبین شهرداری به منابع علمی موجود در دانشگاه و ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی دانشگاه به شهرداری و بالعکس می باشد.

در این تفاهم نامه مقرر شده است شهرداری تهران حداکثر مساعدت و همکاری لازم را نسبت به درخواست های دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تراکم و کاربری مورد نیاز دانشگاه و همچنین کمیسیون های مربوطه (منجمله کمیسیون ماده پنج و …) انجام دهد.

بر اساس بند های این تفاهم نامه شهرداری تهران با توجه به مصوبه شورای شهر همکاری های لازم را در مورد نحوه محاسبه عوارض نوسازی، صدور پروانه و گواهی پایان کار ساختمان های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح شهر حداکثر تخفیفات لازم را با در نظر گرفتن ماهیت آموزشی و تحقیقاتی بودن دانشگاه اعمال نماید.

با توجه به اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در شهر تهران دارای ابنیه پراکنده می باشند و این موضوع در سیمای شهری منجمله ترافیک و … موثر است بر اساس این تفاهم نامه مقرر گردید شهرداری در صورت وجود زمین در سطح شهر و بافت های فرسوده شهری،جهت ساخت ابنیه مورد نیاز دانشگاه و تجمیع در راستای افزایش سطح فرهنگ مناطق مورد نظر شهر با نگاه فرهنگی، آموزشی اراضی مذکور را به دانشگاه معرفی و واگذار کند.

در تفاهم نامه ما بین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران قید شده است به منظور حفظ محیط زیست و رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در طرح های توسعه دانشگاه آزاد منجمله در محدوده پونک حصارک (منطقه ۵ شهرداری)،طرح جامع توسعه دانشگاه که شامل وضع موجود و برنامه های توسعه آینده است به حوزه معاونت شهرسازی و معماری ارائه گردد و شهرداری حداکثر مساعدت و همکاری لازم را در این زمینه را انجام دهد.

لازم به ذکر است روش اجرایی تفاهم نامه به این صورت است که طرفین یکی از کارشناسان منتخب خود را به عنوان نماینده تام الاختیار تعیین و به طرف مقابل معرفی می نماید. بر همین اساس نمایندگان طرفین جلسات مداوم خواهند داشت و برنامه ریزی،هماهنگی های لازم و تصمیمات مشترک را اتخاذ و بر اساس صورتجلسه تنظیمی ابلاغ خواهند نمود و برای هر دو نهاد لازم الاجراست.

گفتنی است که مدت تفاهم نامه از زمان امضای آن برای چهار سال تعیین می شود و در صورت تراضی و توافق طرفین این مدت قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم