نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار دکتر فرهادی با وزیر علوم کشور بلاروس

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وزیر علوم کشور بلاروس دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهادی در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش عدم تعهد در دیدار با وزیر علوم کشور بلاروس گفت: ایران و بلاروس همکاری‌های خوبی در زمینه‌های مختلف از جمله زمینه‌های علمی و لیزر با یکدیگر دارند.

وزیر علوم با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که بین ایران و بلاروس وجود دارد، گفت: باید همکاری‌ها در زمینه‌های علوم پیشرفته و آموزش مشترک در تفاهم‌نامه اعمال شود. همچنین دانشگاه فنی و حرفه‌ای که یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور ما است، از چند دانشگاه شما دعوت می‌کنیم که از این دانشگاه بازدید کنند.

دکتر فرهادی با بیان اینکه ایران و بلاروس می‌توانند در کارهای تحقیقاتی همکاری داشته باشند، افزود: البته این همکاری‌ها در زمینه مختلف دارای سابقه است.

دکتر فرهادی در ادامه با اشاره به کمیسیون همکاری مشترک ایران و بلاروس اظهار کرد: این کمیسیون تاکنون پنج جلسه داشته است که امیدواریم در جلسه‌های بعدی برنامه‌های عملیاتی را مشخص کنند.

الکساندر شامیلین با بیان اینکه در سال گذشته پنج دانشمند بلاروس از ایران بازدید کردند، اظهار کرد: بهتر است ۴ الی ۵ طرح را برای همکاری مشترک مشخص کنیم. ما آماده‌ایم تا تفاهم‌نامه‌ای در مورد پالایش نفت، مواد نفتی، پزشکی و… به انعقاد برسانیم.

وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری در ادامه تاکید کرد: ما آمادگی همکاری در همه حوزه‌ها را داریم اما مایلیم در چند عرصه مشخص همکاری را آغاز کرده و سپس گسترش دهیم.

الکساندر شامیلین وزیر علوم کشور بلاروس نیز در سخنانی با بیان اینکه علم امری است که کشورها را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند، گفت: کشورهای جنبش عدم تعهد باید در حوزه علم و فناوری نیز همکاری داشته باشند. بلاروس در طی ۱۵ سال اخیر استراتژی خود را برای توسعه علم تعیین کرده است. ما معادن زیادی داریم اما تجربه ثابت کرده که تکنولوژی کارها را بهتر می‌کند. به نظر من پتانسیل همکاری ما در حوزه علم و اقتصاد بیش از میزانی است که اکنون دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۵ دانشجوی ایرانی در کشور بلاروس در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند، افزود: ۱۵ نفر از دانشجویان ایرانی نیز از پایان‌نامه دکتری خود دفاع کرده‌اند.

در ادامه قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل که در این دیدار حضور داشت، گفت: کشور ایران برای تشکیل هیات مشترک بین دو کشور به منظور سیاست‌گذاری آماده است. امروز بین کشور ایران و بلاروس رابطه جدی‌تری نسبت به سال گذشته برقرار شده و ما در مرحله عملیاتی می‌خواهیم کار را آغاز کنیم.

وزیر آموزش عالی بلاروس گفت: هر دو کشور از فعالیت دانشگاه‌های یکدیگر مطلع هستند. بنابراین بهتر است در حوزه‌های مشخص و مشترک مانند لیزر با یکدیگر همکاری کرده و از روسای آموزش عالی دعوت کنیم که از نحوه فعالیتهای علمی در کشورما بازدید کنند. ما آماده پذیرش هیات ایرانی هستیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم