نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دیدار دکتر فرهادی با وزیر ارتباطات، علوم و تکنولوژی تانزانیا

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ایران با وزیر ارتباطات، علوم و تکنولوژی تانزانیا دیدار کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهادی در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش عدم تعهد در دیدار با ماکامه میا بارابا از حضور روسای دانشگاه‌های کشور در این اجلاس خبر داد و گفت: روسای دانشگاه‌های ایران در این اجلاس که بعدا به منظور همکاری آموزشی و تحقیقاتی بیشتر بین کشورهای ایران و تانزانیا با آنها صحبت می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان تانزانیا در کشور ایران بسیار کم است، افزود: تنها سه دانشجوی تانزانیایی در ایران مشغول به تحصیل هستند که کشور ایران مشتاق بیشتر شدن این تعامل است و آمادگی خود را برای ارائه بورسیه و تحصیل آزاد در مقاطع تحصیلی مختلف اعلام می‌کند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ایران افزود: همچنین کشور ایران آمادگی خود را برای توسعه زبان فارسی، اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی در تانزانیا اعلام می‌کند و مشتاق اعزام دانشجو به کشور تانزانیا است.

در ادامه وزیر ارتباطات، علوم و تکنولوژی کشور تانزانیا گفت: تشکر می‌کنم از فرصتی که در اختیار من قرار دادید و از من دعوت کردید که در کنفرانس نفت شرکت کنم.

ماکامه میا بارابا با بیان اینکه روابط ایران و تانزانیا به ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته برمی‌گردد، اظهار کرد: امیدواریم این روابط دیرینه روز به روز به سمت رشد و شکوفایی برود. ما به عنوان وزرای علوم در راستای ارتقای روابط دو کشور گام برداریم زیرا علم و فناوری مساله‌ای نیست که مرز بشناسد.

وزیر ارتباطات، علوم و تکنولوژی کشور تانزانیا با اشاره به اعطای ۱۰ بورسیه به دانشجویان تانزانیایی تاکید کرد: قول می‌دهم این ۱۰ دانشجو که به نمایندگی از کشور تانزانیا به ایران آمده‌اند، دانشجویان خوب و با اخلاقی باشند تا روابط بین دو کشور تقویت شود.

ماکامه میا بارابا در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: از کشور ایران درخواست می‌کنم در زمینه نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی به ما کمک کنند زیرا در این زمینه‌ها نیاز به کمک داریم تا با همکاری ایران توانایی عظیمی را در کشورمان ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: مشتاقم با روسای موسسات آموزشی در ایران صحبت کنم تا به جز ۱۰ بورسیه‌ای که به ما اعطا شده، بتوانیم دانشجویان بیشتری مخصوصا در مقطع Ph.D در ایران اعزام کنیم.

ارتباطات، علوم و تکنولوژی تانزانیا ادامه داد: زمینه دیگری که در آن از کشور ایران درخواست کمک دارم، تاسیس فناوری است که گروهی از ایران به تانزانیا اعزام شوند تا با همکاری یکدیگر تاسیس پارک بپردازیم تا بتوانیم در زمینه تکنولوژی و فناوری ارتقاء یابیم. همکاری با ایران در زمینه تکنولوژی بسیار برای ما حائز اهمیت است.

ماکامه میا بارابا با بیان اینکه کشور تانزانیا در زمینه معادن بسیار غنی است، افزود: انتقال تکنولوژی از کشور ایران می‌تواند برای استفاده از این منابع به ما کمک کند. من از این فرصت استفاده کرده و از شما دعوت می‌کنم از کشورمان دیدن کنید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران با بیان اینکه همه مواردی که از طرف وزیر ارتباطات تانزانیا مطرح شد، مورد تایید است، تاکید کرد: هم‌اکنون برای اعزام دانشجو از تانزانیا به ایران در مقطع Ph.D صحبت شود. ما برای انتقال دانشجویان از تانزانیا به ایران به صورت بورسیه و غیربورسیه در زمینه نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی بسیار علاقه‌مند هستیم.

دکتر فرهادی در ادامه به بازدید وزیر ارتباطات، علوم و تکنولوژی کشور تانزانیا از پارک علم و فناوری اشاره کرد و خطاب به وی گفت: خوشبختانه از یکی از پارک‌های علم و فناوری ما بازدید خواهید داشت. ما آمادگی خود را برای برای همکاری مشترک در زمینه تاسیس پارک علم و فناوری و مراکز رشد اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم