نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دولت چین عرصه را بر آژانس‌های اعزام دانشجو تنگ‌تر می‌کند

دولت چین اعطای مجوز به آژانس‌های اعزام دانشجو به دانشگاه‌های خارجی را سخت‌تر خواهد کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت چین قصد دارد در اعطای مجوز به آژانس‌های اعزام دانشجو به دانشگاه‌های خارجی سختگیری کند زیرا این آژانس‌ها طی سالیان اخیر با اتهاماتی نظیر دستکاری و تقلب در پرونده متقاضیان و دست داشتن در تهیه مقالات برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس، آمریکا، استرالیا و سایر کشورها مواجه شده‌اند. از این پس آژانس‌های اعزام دانشجوی خارج از پکن که نظارت بر آنها دشوار است باید برای اخذ مجوز در استان محل فعالیت خود اقدام کنند. لزوم نظارت بر فعالیت‌های این بخش پس از وصول شمار زیادی شکایت از سوی متقاضیان و مشتریان این آژانس‌ها در خارج و داخل اهمیت پیدا کرد.

«یانگ شوآی» مشاور ارشد انجمن خدمات تحصیلات خارج از کشور پکن (BOSSA) که یک آژانس سازمان دهنده تحت نظارت وزارت آموزش چین محسوب می‌شود گفت: بسیاری از خانواده‌ها به آژانس‌های اعزام دانشجو اعتماد ندارند.

وی افزود: این آژانس‌ها به دلیل تشکیل پرونده‌های جعلی و کلاهبرداری در سایر کشورها بی اعتبار شده‌اند. اما بی اعتباری آنها در داخل چین بیشتر به دلیل وعده‌های واهی و پوچ است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، اولیا قصد دارند فرزندان خود را به بهترین دانشگاه‌ها بفرستند و این آژانس‌ها نیز به آنها وعده می‌دهند که آنها را در رسیدن به خواسته‌هایشان یاری می‌کنند اما عملا کاری از دست آنها بر نمی‌آید زیرا نمرات و وضعیت تحصیلی متقاضیان در حد مطلوب نیست.

بنا بر ارزیابی‌های رسمی BOSSA که سال گذشته انجام شد، حدود ۴۵۴ آژانس دارای مجوز تاکنون به صورت رسمی گردآوری شده‌اند که حدود ۷۰ آژانس از این بین که معمولا بزرگترین این آژانس‌ها هستند در پکن فعالیت می‌کنند. بسیاری از این آژانس‌ها که در وسعت کوچک و متوسط فعالیت می‌کنند، سالانه کمتر از ۵۰۰ دانشجو به خارج از کشور اعزام می‌کنند. در حالیکه تنها سه آژانس بزرگ پکن برای بیش از ۱۰ هزار دانشجو در سال در دانشگاه‌های خارجیِ بیش از ۲۰ کشور، پذیرش می‌گیرند. همچنین بنا بر اعلام BOSSA در سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) آژانس‌های عضو این انجمن یا آژانس‌های دارای مجوز، در مجموع ۱۲۵ هزار و ۲۰۰ دانشجو به دانشگاه‌های خارج اعزام کرده‌اند که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۸٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. اما در حال حاضر در پکن دستکم ۱۰۰۰ آژانس غیرمعتبر در حال فعالیت هستند. علاوه بر این هزاران آژانس کوچک غیرمجاز دیگر نیز در شهرها و استان‌های مختلف چین فعالیت می‌کنند که برخی از آنها سالانه تنها یک یا دو دانشجو به دانشگاه‌های خارجی اعزام می‌کنند.

در گذشته آژانس‌های تحصیلات خارجی می‌بایست مجوز فعالیت خود را از سوی وزارت آموزش چین اخذ می‌کردند اما چند سالی است که وزارت آموزش چین اعطای مجوزهای جدید را متوقف کرده زیرا باور دارد در این کشور به تعداد کافی آژانس اعزام دانشجو وجود دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم