نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دولت نروژ از دانشجویان غیراروپایی شهریه نمی‌گیرد

دولت نروژ از تصمیم خود مبنی بر دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی عقب نشینی کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت نروژ قصد دارد از اجرای طرح خود مبنی بر دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی صرفنظر کند و در عوض بودجه آموزش عالی این کشور را در سال تحصیلی آینده به میزان حدود ۱۲ میلیون دلار افزایش دهد.

«گونار بوویم» استاد دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) درباره این تصمیم دولت گفت: باید به دولت و گروه‌های حامی تبریک گفت.

وی تاکید کرد: طرح پذیرش دانشجویان خارجی نه تنها تضمین کننده ورود بهترین استعدادها به کشور است بلکه سبب ورود دانشجویان کشورهایی می‌شود که در آنها محدودیت‌های بسیاری وجود دارد و این مسئله یکی از بخش‌های مهم تعهدات اجتماعی ما محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، انجمن‌های دانشجویی که دست به هر اقدامی زدند تا اعتراض خود را نسبت به طرح دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی نشان دهند هم اکنون از شنیدن این خبر بسیار خرسند هستند. در همین حال، کنفدراسیون سرمایه گذاری نروژ (NHO) با انتشار گزارشی با عنوان «دانشجویان خارجی، منبع مهارت» همایشی را با همین عنوان در شهر «اسلو» پایتخت نروز برگزار کرده و در آن از تغییرات جدی در سیستم پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این کشور خبر داد. در این همایش NHO پیشنهاد کرد پذیرش دانشجویان خارجی در برخی موسسات آموزش عالی متوقف شده و در عوض یک اداره مرکزی پذیرش دانشجویان خارجی بر اساس برخی معیارهای مشخص و مورد نیاز بازار کار تاسیس شود.

در این طرح پیشنهاد شده تا دانشجویان خارجی فارغ التحصیل تشویق به ماندن و کار کردن در نروژ شوند تا این مهارت‌های کسب شده هدر نرود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم