نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دولت نروژ از دانشجویان غیراروپایی شهریه نمی‌گیرد

دولت نروژ از تصمیم خود مبنی بر دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی عقب نشینی کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت نروژ قصد دارد از اجرای طرح خود مبنی بر دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی صرفنظر کند و در عوض بودجه آموزش عالی این کشور را در سال تحصیلی آینده به میزان حدود ۱۲ میلیون دلار افزایش دهد.

«گونار بوویم» استاد دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) درباره این تصمیم دولت گفت: باید به دولت و گروه‌های حامی تبریک گفت.

وی تاکید کرد: طرح پذیرش دانشجویان خارجی نه تنها تضمین کننده ورود بهترین استعدادها به کشور است بلکه سبب ورود دانشجویان کشورهایی می‌شود که در آنها محدودیت‌های بسیاری وجود دارد و این مسئله یکی از بخش‌های مهم تعهدات اجتماعی ما محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، انجمن‌های دانشجویی که دست به هر اقدامی زدند تا اعتراض خود را نسبت به طرح دریافت شهریه از دانشجویان غیراروپایی نشان دهند هم اکنون از شنیدن این خبر بسیار خرسند هستند. در همین حال، کنفدراسیون سرمایه گذاری نروژ (NHO) با انتشار گزارشی با عنوان «دانشجویان خارجی، منبع مهارت» همایشی را با همین عنوان در شهر «اسلو» پایتخت نروز برگزار کرده و در آن از تغییرات جدی در سیستم پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این کشور خبر داد. در این همایش NHO پیشنهاد کرد پذیرش دانشجویان خارجی در برخی موسسات آموزش عالی متوقف شده و در عوض یک اداره مرکزی پذیرش دانشجویان خارجی بر اساس برخی معیارهای مشخص و مورد نیاز بازار کار تاسیس شود.

در این طرح پیشنهاد شده تا دانشجویان خارجی فارغ التحصیل تشویق به ماندن و کار کردن در نروژ شوند تا این مهارت‌های کسب شده هدر نرود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم