نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دولت جدید پاکستان و افزایش بودجه آموزش عالی

دولت فدرال پاکستان بودجه آموزش عالی این کشور را نسبت به سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت پاکستان به منظور همراهی با نرخ تورم، بودجه آموزش عالی این کشور را ۸٫۱۱ درصد افزایش داد. این اقدام سال‌ها پس از بحران مالی در این کشور انجام می‌گیرد که نشان از اشتیاق شدید دولت جدید این کشور در سرمایه‌گذاری در آموزش عالی دارد.

«اسحاق دار»، وزیر امور دارایی پاکستان در سخنرانی خود در مجلس ملی پاکستان، بودجه سالانه این کشور را ۳۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار اعلام کرد. در این میان آموزش عالی پاکستان از بودجه کلی این کشور ۳٫۹۶ درصد سهم دارد و مابقی این بودجه به سایر وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی تعلق می‌گیرد. این بودجه به توسعه آموزش عالی تعلق گرفته که توسط کمیسیون مرکزی آموزش عالی پاکستان (HEC) هزینه خواهد شد. این کمیسیون مسئول تنظیم و تقسیم بودجه دانشگاه‌های پاکستان است. HEC همچنین علاوه بر بودجه فوق، ۴۳۶ میلیون و ۱۹۲ هزار دلار بودجه دیگر برای اهداف غیر‌توسعه‌ای نظیر پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاهی و پرداخت قبوض و سایر هزینه‌ها دریافت می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «مختار احمد»، دبیر کمیسیون آموزش عالی پاکستان (HEC) با ابراز خرسندی از تعلق این بودجه به بخش آموزش عالی گفت: این خبر مسرت‌بخشی است و خوشحالیم که برای دومین بار پیاپی بودجه آموزش عالی از سوی دولت جدید افزایش می یابد.

وی افزود: HEC در طول فعالیت دولت قبلی با مشکلات مالی فراوانی روبرو بود.

downloadبودجه ۲۰۰ میلیون دلاری در پیشبرد ۵۵ پروژه جدید و ۳۳۸ پروژه توسعه‌ای در حال اجرا در حوزه آموزش عالی پاکستان هزینه خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم