نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دورخیز آسیا برای توسعه تحصیلات تکمیلی

کشورهای آسیایی به منظور آموزش استادان زبده برای تدریس در دانشگاه‌ها و نیز توسعه اقتصادی علاوه بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، ظرفیت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دانشگاهی را نیز افزایش داده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «یونسکو» در گزارش اخیر خود با اشاره به روند افزایش ثبت‌نام‌ها در دانشگاه‌های آسیایی اعلام کرد: برای افزایش ثبت‌نام‌ها در مقطع کارشناسی، نظام‌های آموزش عالی باید به سمت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات باکیفیت گسترش یابند.

باور عمومی بر این است که افزایش نیروی کاری تحصیلکرده ضمن جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی منجر به توسعه اقتصادی کشورها نیز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، کشورهای بیشتری در آسیا به ویژه کشورهای بادرآمد متوسط نظیر مالزی و تایلند در حال بکارگیری سیاست‌های دوسویه هستند بدین معنا که علاوه بر افزایش دسترسی به دانشگاه‌ها، ظرفیت تحقیقاتی آنها را نیز افزایش دهند. علاوه‌براین تمرکز روی توسعه اقتصادی منجر به تشدید تلاش دانشگاه‌ها برای کسب رتبه‌های بین‌المللی می‌شود و که این فاکتور نیز به نوبه خود حجم تحقیقات دانشگاهی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم