نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دورخیز آسیا برای توسعه تحصیلات تکمیلی

کشورهای آسیایی به منظور آموزش استادان زبده برای تدریس در دانشگاه‌ها و نیز توسعه اقتصادی علاوه بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، ظرفیت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دانشگاهی را نیز افزایش داده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «یونسکو» در گزارش اخیر خود با اشاره به روند افزایش ثبت‌نام‌ها در دانشگاه‌های آسیایی اعلام کرد: برای افزایش ثبت‌نام‌ها در مقطع کارشناسی، نظام‌های آموزش عالی باید به سمت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات باکیفیت گسترش یابند.

باور عمومی بر این است که افزایش نیروی کاری تحصیلکرده ضمن جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی منجر به توسعه اقتصادی کشورها نیز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، کشورهای بیشتری در آسیا به ویژه کشورهای بادرآمد متوسط نظیر مالزی و تایلند در حال بکارگیری سیاست‌های دوسویه هستند بدین معنا که علاوه بر افزایش دسترسی به دانشگاه‌ها، ظرفیت تحقیقاتی آنها را نیز افزایش دهند. علاوه‌براین تمرکز روی توسعه اقتصادی منجر به تشدید تلاش دانشگاه‌ها برای کسب رتبه‌های بین‌المللی می‌شود و که این فاکتور نیز به نوبه خود حجم تحقیقات دانشگاهی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم