نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دورخیز آسیا برای توسعه تحصیلات تکمیلی

کشورهای آسیایی به منظور آموزش استادان زبده برای تدریس در دانشگاه‌ها و نیز توسعه اقتصادی علاوه بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، ظرفیت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دانشگاهی را نیز افزایش داده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «یونسکو» در گزارش اخیر خود با اشاره به روند افزایش ثبت‌نام‌ها در دانشگاه‌های آسیایی اعلام کرد: برای افزایش ثبت‌نام‌ها در مقطع کارشناسی، نظام‌های آموزش عالی باید به سمت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات باکیفیت گسترش یابند.

باور عمومی بر این است که افزایش نیروی کاری تحصیلکرده ضمن جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی منجر به توسعه اقتصادی کشورها نیز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، کشورهای بیشتری در آسیا به ویژه کشورهای بادرآمد متوسط نظیر مالزی و تایلند در حال بکارگیری سیاست‌های دوسویه هستند بدین معنا که علاوه بر افزایش دسترسی به دانشگاه‌ها، ظرفیت تحقیقاتی آنها را نیز افزایش دهند. علاوه‌براین تمرکز روی توسعه اقتصادی منجر به تشدید تلاش دانشگاه‌ها برای کسب رتبه‌های بین‌المللی می‌شود و که این فاکتور نیز به نوبه خود حجم تحقیقات دانشگاهی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم