www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دورخیز آسیا برای توسعه تحصیلات تکمیلی

کشورهای آسیایی به منظور آموزش استادان زبده برای تدریس در دانشگاه‌ها و نیز توسعه اقتصادی علاوه بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، ظرفیت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دانشگاهی را نیز افزایش داده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «یونسکو» در گزارش اخیر خود با اشاره به روند افزایش ثبت‌نام‌ها در دانشگاه‌های آسیایی اعلام کرد: برای افزایش ثبت‌نام‌ها در مقطع کارشناسی، نظام‌های آموزش عالی باید به سمت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات باکیفیت گسترش یابند.

باور عمومی بر این است که افزایش نیروی کاری تحصیلکرده ضمن جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی منجر به توسعه اقتصادی کشورها نیز می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، کشورهای بیشتری در آسیا به ویژه کشورهای بادرآمد متوسط نظیر مالزی و تایلند در حال بکارگیری سیاست‌های دوسویه هستند بدین معنا که علاوه بر افزایش دسترسی به دانشگاه‌ها، ظرفیت تحقیقاتی آنها را نیز افزایش دهند. علاوه‌براین تمرکز روی توسعه اقتصادی منجر به تشدید تلاش دانشگاه‌ها برای کسب رتبه‌های بین‌المللی می‌شود و که این فاکتور نیز به نوبه خود حجم تحقیقات دانشگاهی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم