نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ده‌ها هزار دانشجوی خارجی با ویزای تحصیلی تقلبی در انگلیس

«جیمز بروکن‌شایر»، وزیر امور مهاجران انگلیس هفته گذشته با انتشار گزارشی از تقلب‌های گسترده در اعطای ویزای دانشجویی خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ده‌ها هزار دانشجوی بین‌المللی که نمرات نتایج آزمون زبان انگلیسی آنها معتبر نبوده تحت تحقیقات وسیع قرار گرفتند که در این پیگیری‌ها در نهایت منجر به لغو امتیاز ۵۷ کالج آموزشی خصوصی شده و سه دانشگاه نیز تا زمان انجام تحقیقات بیشتر از جذب دانشجوی جدید منع شده‌اند.

بروکن‌شایر که هفته گذشته از انجام تحقیقات وسیع در این زمینه خبر داده بود اعلام کرد: از ماه فوریه تاکنون مقامات اداره مهاجرت و آژانس ملی جرایم به همراه مقامات اداره مهاجرت و گذرنامه انگلیس تحقیقات وسیعی را نسبت به جرایم سازمان یافته به منظور دستکاری نمرات آزمون زبان دانشجویان جویای ویزای تحصیلی ترتیب داده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، آنها همچنین تعدادی از کالج‌ها و دانشگاه‌هایی را به دلیل ناتوانی در تشخیص صلاحیت و داشتن استانداردهای لازم برای اخذ مهاجرت مورد بررسی و تحقیق قرار دادند.

بروکن‌شایر تاکید کرد: به تنهایی در دو دانشگاه «گلیندور» و «لندن غربی» صدها دانشجوی بین‌المللی پذیرش شده نمرات زبان پائینی داشته‌اند که این نمرات دستکاری شده‌اند. بر همین اساس عنوان «بسیار مورد اعتماد» از دانشگاه گلیندور که اجازه پذیرش دانشجویان خارجی را می‌دادند، گرفته شد و دو دانشگاه دیگر یعنی «برفوردشایر» و «لندن غربی» تا زمان انجام کامل تحقیقات اجازه پذیرش دانشجوی جدید ندارد.

بروکن‌شایر در ادامه به پارلمان انگلیس گفت: تحقیقات بیشتر از سایر دانشگاه‌ها ادامه خواهد یافت و احتمال برخوردهای بیشتر وجود دارد.

آزمون زبان انگلیسی که از سال ۲۰۱۱ میلادی برای دانشجویان جویای ویزای تحصیلی اجباری شده به منظور اثبات توانایی تکلم آنها به زبان انگلیسی انجام می‌شود و تمامی دانشجویان جویای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس می‌بایست در یکی از پنج کمپانی تعیین شده از سوی دولت این کشور آزمون فوق را پشت سر بگذارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم