نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ده‌ها هزار اقامت دائمی غیرقانونی برای دانشجویان خارجی در استرالیا

فساد و کلاهبرداری گسترده در اداره مهاجرت استرالیا باعث شده تا ده‌ها هزار دانشجوی خارجی در استرالیا اقامت دائمی دریافت کنند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحقیقات گسترده‌ای که از سوی خبرنگاران گروه رسانه‌ای «فرفاکس» و دانشگاه «موناش» انجام شده نشان می‌دهد هزاران دانشجوی خارجی بدون رعایت قوانین فدرال استرالیا به طور غیرقانونی اقامت دائمی استرالیا دریافت کرده‌اند. این آمار گسترده شهروندان غیرقانونی به طور مستقیم سبب افزایش بیکاری در بین جوانان استرالیایی شده است.

گزارش «فرفاکس» نشان می‌دهد که چگونه یک مقام فاسد در اداره مهاجرت با کمک همسر هندی خود با دریافت دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار اقدام به صدور بیش از ۱۰۰۰ گذرنامه جعلی کرده است. نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد شمار زیاد ورود مهاجران جدید به استرالیا از ایجاد حدود ۱۰۰ هزار شغل جدید در سال جلوگیری کرده است. این در حالی است که این مهاجران تازه وارد تمام مشاغل جدید را تصاحب کرده‌اند.

«باب بیرل» و «ارنست هیلی» که این مطالعه را انجام داده‌اند، می‌گویند: این مسئله سبب رشد بیکاری و کاهش مشارکت در فعالیت‌های کارگری توسط این مهاجران شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این مشکل بیش از همه افراد جوانی را که به دنبال ورود به بازار کاری مشاغل نیازمند تخصص‌های کمتر هستند و همینطور فارغ التحصیلان جدید در تخصص‌هایی نظیر پرستاری فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات و حسابداری را دچار مشکل کرده است.

از سوی دیگر محققان دانشگاه موناش به این ادعای دولت استرالیا که برای دستیابی به نیروهای کاری ماهر نیاز به تعداد زیاد مهاجران است به شدت تاخته‌اند. آنها با مستندات خود اشتباه بودن این ادعا را رد کرده‌اند. آنها یکی از دلایل اشتباه بودن این ادعا را اینگونه توصیف می‌کنند که تحت برنامه مهاجرتی مهارتی،‌ هزاران نفر از دانشجویان سابقی که به دنبال اعمال سیاست‌های اصلاحات قانون مهاجرت در سال ۲۰۱۰ میلادی،‌ اجازه باقی ماندن در این کشور را یافته بودند اکنون به دلیل تقلب و فساد در اداره مهاجرت استرالیا اقامت دائمی اخذ کرده‌اند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم