نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دلایل نیمه تمام ماندن پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران تبلیغات و فرهنگ سازی به فعالیت های خیرخواهانه در جهت ارتقاء بخش سلامت کشور موثر دانست گفت: کمبود اعتبارات دولتی و مشارکت اندک خیرین در عرصه سلامت از عمده ترین دلایل پروژه های نیمه تمام عمرانی دانشگاه است.

دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این مطلب که امکانات دولتی پاسخگوی نیازهای دانشگاه نیست و مشارکت خیرین در برنامه ریزی، ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی ضروری است افزود: خوشبختانه فعالیت های انجام شده توسط خیرین در توسعه و بازسازی بیمارستان، درمانگاه، تامین زمین، آمبولانس و تجهیز واحدهای درمانی و لوازم پزشکی و غیر پزشکی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی تبلیغات و فرهنگ سازی به فعالیت های خیرخواهانه در جهت ارتقاء بخش سلامت کشور موثر دانست گفت: روش های تشویقی و تسهیلاتی به خیرین در عرصه سلامت همچون حذف یا کاهش مالیات، عوارض و انرژی کمک کننده است.

بیگلر در ادامه به چند پروژه عمرانی نیمه تمام دانشگاه اشاره کرد و افزود: پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی سیدالشهدا ( انیستیتو کانسر) به مساحت ۴۹ هزار و۸۵۲ متر مربع به دلیل کمبود اعتبارات از سال ۹۱ متوقف شده است.

وی با بیان اینکه مجری این طرح وزارت مسکن و شهر سازی است اظهارکرد: متاسفانه ایران در کمربند جهانی مبتلایان به سرطان قرار دارد و این بیمارستان باید هر چه سریعتر راه اندازی شود در حالی که بعد از گذشت دو سال تنها ۱۰ درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: پروژه نیمه تمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر که به دلیل کمبود اعتبارات بعد از گذشت ۸ سال تنها ۳۵ درصد پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است و این در حالی که در اسلامشهر جمعیتی بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ هزار را دارد و تنها یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی به مردم این شهر خدمت رسانی می کند.

بیگلر به پروژه ناتمام بیمارستان تخصصی پوست رازی اشاره کرد و افزود: این پروژه از سال ۹۰ آغاز شده و تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین هزینه شده ولی نیاز به ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر دارد.

وی با بیان این مطلب که گسترش حاشیه نشینی و فرسودگی بسیاری از مراکز نیاز به ایجاد ۱۳ خانه بهداشت جدید است گفت: هزینه احتمالی هر مرکز ۲ میلیارد تومان است که این امر با مشارکت خیرین محقق می شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم