نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دلایل نیمه تمام ماندن پروژه عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران تبلیغات و فرهنگ سازی به فعالیت های خیرخواهانه در جهت ارتقاء بخش سلامت کشور موثر دانست گفت: کمبود اعتبارات دولتی و مشارکت اندک خیرین در عرصه سلامت از عمده ترین دلایل پروژه های نیمه تمام عمرانی دانشگاه است.

دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این مطلب که امکانات دولتی پاسخگوی نیازهای دانشگاه نیست و مشارکت خیرین در برنامه ریزی، ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی ضروری است افزود: خوشبختانه فعالیت های انجام شده توسط خیرین در توسعه و بازسازی بیمارستان، درمانگاه، تامین زمین، آمبولانس و تجهیز واحدهای درمانی و لوازم پزشکی و غیر پزشکی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی تبلیغات و فرهنگ سازی به فعالیت های خیرخواهانه در جهت ارتقاء بخش سلامت کشور موثر دانست گفت: روش های تشویقی و تسهیلاتی به خیرین در عرصه سلامت همچون حذف یا کاهش مالیات، عوارض و انرژی کمک کننده است.

بیگلر در ادامه به چند پروژه عمرانی نیمه تمام دانشگاه اشاره کرد و افزود: پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی سیدالشهدا ( انیستیتو کانسر) به مساحت ۴۹ هزار و۸۵۲ متر مربع به دلیل کمبود اعتبارات از سال ۹۱ متوقف شده است.

وی با بیان اینکه مجری این طرح وزارت مسکن و شهر سازی است اظهارکرد: متاسفانه ایران در کمربند جهانی مبتلایان به سرطان قرار دارد و این بیمارستان باید هر چه سریعتر راه اندازی شود در حالی که بعد از گذشت دو سال تنها ۱۰ درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: پروژه نیمه تمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر که به دلیل کمبود اعتبارات بعد از گذشت ۸ سال تنها ۳۵ درصد پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است و این در حالی که در اسلامشهر جمعیتی بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ هزار را دارد و تنها یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی به مردم این شهر خدمت رسانی می کند.

بیگلر به پروژه ناتمام بیمارستان تخصصی پوست رازی اشاره کرد و افزود: این پروژه از سال ۹۰ آغاز شده و تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین هزینه شده ولی نیاز به ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر دارد.

وی با بیان این مطلب که گسترش حاشیه نشینی و فرسودگی بسیاری از مراکز نیاز به ایجاد ۱۳ خانه بهداشت جدید است گفت: هزینه احتمالی هر مرکز ۲ میلیارد تومان است که این امر با مشارکت خیرین محقق می شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم