نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دعوت میرزاده از خیرین برای مشارکت در طرح ازدواج دانشجویی و تشکیل خانواده

اولین جلسه ستاد برگزاری ازدواج دانشجویی با حضور دکتر میرزاده، معاونان و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در این جلسه با بیان اینکه موضوع افزایش وام ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد با استقبال رسانه‌ها و دانشجویان مواجه شده، افزود: به نظر می‌رسد این استقبال به دلیل تأکید مقام معظم رهبری بر فراهم کردن زمینه‌های ازدواج دانشجویی باشد. از این رو جلسه امروز با هدف عملیاتی کردن طرح افزایش وام ازدواج در دانشگاه آزاد اسلامی، برگزار شده است.

وی در ادامه خواستار همفکری و همکاری بیشتر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرایی شدن این طرح در سطح کشور شد و اظهار داشت: فراهم کردن زمینه ازدواج دانشجویان و جوانان، سالم‌سازی محیط جامعه و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت که اثرات آن در وهله اول به نفع جامعه و به طور اخص شامل دانشگاه‌ها خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه باید شرایط دریافت این وام برای دانشجویان تسهیل شود، گفت: اگر قرار باشد دانشجو به خاطر دریافت این وام درگیر بوروکراسی اداری شود، لطف این کار از بین خواهد رفت. شرایط باید به گونه‌ای ایجاد شود که دانشجو با معرفی ضامن معتبر بتواند به سرعت و به سادگی از بانک‌های طرف قرارداد دانشگاه آزاد تسهیلات بگیرد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه نباید مدرک تحصیلی دانشجو متعهد این وام شود، افزود: از معاونان مالی و اداری و دانشجویی خواسته شده در سال تحصیلی جدید، با ابلاغ بخشنامه‌های مشترک و تأیید مجریان بانکی و صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه، پرداخت این وام به دانشجویان آغاز شود.

وی در ادامه پیشنهاد تشکیل کمیته‌های جهیزیه و خیرین، کمیته برگزاری مراسم و کمیته وام ازدواج دانشجویی را مطرح کرد و گفت: در کنار این اقدام دانشگاه همکاری خیرین برای کمک به ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه اقدام بی‌سابقه‌ای است که اثرات اجتماعی گسترده‌ای در آینده برجای خواهد گذاشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دعوت از افراد خیّر و نیکوکار برای مشارکت گسترده در این طرح برای تشکیل خانواده است که ارزش معنوی زیادی دارد.

دکتر میرزاده با اشاره به افزایش هفت برابری وام ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: منابع مالی این طرح از صندوق رفاه دانشجویان و سیستم بانکی تأمین خواهد شد.

در این جلسه اعضای کمیته های سه گانه ستاد ازدواج دانشجویی و مسئولان آن کمیته ها تعیین و کار ستاد مذکور عملاً آغاز شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم