نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دستور رئیس دانشگاه علامه برای حل مشکلات آموزشی دانشجویان ظرف یک هفته

دبیرشورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی درباره مشکلات برنامه آموزشی این دانشگاه در ترم تحصیلی جدید و اعتراض دانشجویان گفت: رییس دانشگاه علامه طباطبایی پس از حضور در جمع دانشجویان و شنیدن مشکلات آنها ، طی نامه‌ای دستور صادر کرد تا ظرف کمتراز یک هفته مشکلات برنامه آموزشی حل شود .

امیرحسین سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره مشکلات آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از ابتدای ترم تحصیلی جاری دانشجویان از روند انتخاب واحد در سیستم سما، نحوه ارائه و زمانبندی کلاس‌ها و اعمال تفکیک جنسیتی بیشتر در برخی واحد‌ها معترض بودند که به واسطه تفکیک جنسیتی در برخی واحدها به طور مثال در درسی برای پسرها استاد با کیفیت و برای دختران استاد بی کیفیت ارائه شده بود.

وی با اشاره به نامه‌های فراوانی که از سوی دانشجویان به شورای صنفی ارسال شده بود اظهارکرد: با وجود آنکه دست شورای صنفی در پیگیری مسائل آموزشی بسته است اما شورای صنفی پیگیر این موضوع شد و در تاریخ ۲۵ شهریور ماه جلسه‌ای با حضورمعاون آموزشی و مدیر کل آموزش دانشگاه برگزار و مشکلات دانشجویان مطرح شد. در آن جلسه مقرر شد تا در هفته بعد جلسه دیگری با حضور روسای دانشکده‌ها، رئیس اموزش و معاونین آموزشی تمامی دانشکده‌ها درباره مشکلات دانشجویان برگزار شود.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علامه با اشاره به لغو جلسه مذکور که موجب اعتراض شماری از دانشجویان شد، گفت: هشت انجمن علمی دانشگاه با صدور بیانیه‌ای از دانشجویان حمایت کردند و بعد ازآن شورای صنفی دانشگاه نیزبا صدور بیانیه‌ای با عنوان “دفاع از حق جواب شنیدن” از دانشجویان خواست تا در یک فضای آرام و صمیمانه دست به تجمع بزنند و به بیان مشکلات خود بپردازند و شورای صنفی نیز به جمع آنها خواهد پیوست .

سعادت با بیان که رییس دانشگاه علامه، مدیر امور دانشجویی و رئیس آموزش در روز تجمع درجمع دانشجویان حاضرشدند اظهارکرد: در روزتجمع دانشجویان مشکلات خود را مطرح کردند و شورای صنفی دانشگاه نیز دو پیشنهاد مبنی بر تمدید چند روزه مهلت حذف و اضافه و بررسی مشکلات دانشجویان ارائه داد که با موافقت رئیس دانشگاه روبرو وهمچنین بنا شد اگر اکثریت دانشجویان یک کلاس از یک استاد ناراضی هستند طی نامه ای مورد را به معاونت آموزشی اعلام کنند تا در صورت امکان مسأله رفع شود .

وی با اشاره به نامه دکتر سلیمی رییس دانشگاه علامه به تمامی دانشکده‌ها گفت: در بعدازظهرهمان روز نیز دکترسلیمی طی نامه ای که رونوشت آن به شورای صنفی نیز ارسال شد به تمامی دانشکده‌ها دستورداد تا کمتراز یک هفته ضمن برگزاری جلسه عمومی با دانشجویان مشکلات رفع و گزارش آن را به صورت مکتوب ارایه شود.

سعادت در ادامه اظهارامیدواری کرد با توجه به رویکرد دانشگاه علامه طباطبایی مبنی براولویت مباحث آموزشی دانشگاه از ترم آینده بسیاری از مشکلات حل و فصل گردد.

دبیرشورای صنفی دانشگاه علامه در پایان ازرئیس دانشگاه بخاطر شنیدن صدای دانشجویان و برخورد صمیمانه و مسئولانه ایشان در پیگیری مطالبات صنفی-آموزشی دانشجویان تشکر کرد .

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم