نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

وقتی شما یک جیمیل می سازید، در واقع شما دارید یک حساب گوگل می سازید. با این حساب کاربری شما می توانید از هر سرویس گوگل مانند Docs یا Drive و حتی گوگل پلاس استفاده کنید. اما آیا می توان همزمان وارد دو حساب گوگل شد؟ آیا می توان همزمان دو جیمیل را باز کرد؟ اگرچه غیرممکن به نظر می رسد اما یکی از قابلیت های گوگل، به نام account chooser به شما اجازه ی وارد شدن به دو حساب گوگل آن هم به طور همزمان را می دهد! در ادامه بیشتر با این قابلیت آشنا می شویم.

ابتدا بگذارید کمی در این مورد توضیح دهم. وقتی شما از طریق یک مرورگر با دو حساب گوگل وارد شوید، حساب کاربری که اول با آن وارد شدید حساب کاربری پیش فرض حساب می شود. برای مثال شما می خواهید در یک سایت عضو شوید که این امکان را به شما می دهد که با حساب فیسبوک یا توییتر یا حساب گوگل وارد شوید. در این هنگام اگر شما بخواهید با استفاده از حساب کاربری گوگل وارد شوید حساب کاربری پیش فرض شما انتخاب شده و با آن وارد سایت مورد نظر می شوید. یا اگر بخواهید روی گزینه ی +۱ در فنجون (یا سایت های دیگر) کلیک کنید از حساب کاربری پیش فرض استفاده می شود. اگر هر دو حساب برای خودتان نیست و نمی خواهید یک حساب پیش فرض باشد و دیگری نه و می خواهید از هر دو حساب به طور همزمان استفاده کنید باید از دو مرورگر یا از دو کاربر در یک مرورگر استفاده کنید.

حال برای اینکه دو حساب را در یک مرورگر فعال کنید ابتدا با حساب کاربری که می خواهید حساب پیش فرض شما باشد وارد حساب گوگل شوید و بعد به این صفحه بروید و روی گزینه Add account کلیک کنید. برای دفعه اول بهتر است از همین صفحه استفاده کنید اما از دفعات بعد می توانید روی فلش کنار عکس خود در گوگل کلیک کرده و گزینه Add account را بزنید.

Snap 0303011 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

 

Snap 080292 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

حال باید وارد حساب دیگر شوید. در صفحه ای که باز می شود دو گزینه موجود است یکی Gmail و کادر دیگر که در پایین آن قرار دارد. همان طور که می بینید در بالای آن کادر نوشته شده هر ایمیل دیگری که می خواهید اضافه کنید. اما من ایمیل های دیگر (مثل یاهو و اوتلوک) را امتحان کردم اما جواب نداد! پس روی گزینه Gmail کلیک کنید و بعد ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.

Snap 210302 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

Snap 050303 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

حال صفحه ی جدیدی باز می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید که این حساب را به این دستگاه (رایانه یا لپ تاپ) اضافه کنید؟ که بهتر است گزینه ی Remember this account را انتخاب کنید. اینکار باعث می شود که اگر خواستید در جایی از این حساب استفاده کنید (همان استفاده هایی که در بالا توضیح دادم) با خارج شدن از حساب دیگر بتوانید از این حساب هم استفاده کنید در کل انتخاب این گزینه هیچ ضرری ندارد پس آن را انتخاب کنید.

Snap 210304 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

حال همان طور که در تصویر زیر می بینید اگر روی فلش کنار عکس خود کلیک کنید می توانید حساب کاربری دیگر را در پایین حساب کاربری فعال ببینید (هیچ فرق نمی کند که کدام پیش فرض باشد)

Snap 280305 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

می توانید حساب های کاربری دیگر را در یک تب (سربرگ) یا صفحه ی دیگر باز کنید با اینکار می توانید همزمان از دو حساب در یک مرورگر استفاده کنید.

Snap 540297 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

حال اگر به همان لینک که در بالا قرار دادیم یعنی این صفحه بروید می بینید که دو حساب وجود دارد که می توانید هر کدام را که خواستید باز کنید و می توانید با انتخاب گزینه ی Edit هر حسابی را که خواستید حذف کنید.

Snap 330306 در یک مرورگر همزمان از دو حساب گوگل (جیمیل) استفاده کنید!

در صورتی که خواستید پیش فرض بودن حساب ها را تغییر دهید کافی است از یک حساب خارج شوید خواهید دید که با اینکار از هر دو حساب خارج خواهید شد حال اول با حسابی که می خواهید پیش فرض باشد وارد شوید بعد با حساب های دیگر.

منبع: fenjon.com

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم