نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود

سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با تشریح اهداف این دانشگاه در جذب دانشجویان غیرایرانی گفت: در پذیرش دانشجویان غیرایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر سید ابوالحسن نائینی در دیدار با مسئولان دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، با اشاره به ضرورت اصلاح ساختاری در نحوه پذیرش و سیستم جذب بر بازنگری در برنامه‌ریزی درسی و آموزشی دانشجویان تاکید کرد و افزود: برنامه‌ریزی آموزشی باید به گونه‌ای تنظیم شود که دانشجویان در زمان مشخص و مناسب وارد و فارغ‌التحصیل شوند و در جذب دانشجو تناسب ملیت دانشجویان رعایت شده و سعی شود دانشجویان با شرط معدل بالا جذب شوند.

همچنین در این نشست در زمینه ایجاد هماهنگی بیشتر بین وزارت علوم و دانشگاه بین المللی امام خمینی در راستای انسجام و وحدت رویه نحوه انتخاب، جذب، هدایت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و رفاهی توافق به عمل آمد و مقرر شد زمان جذب دانشجو به طور متمرکز در شهریور ماه هر سال صورت گیرد.

همچنین مقرر شد که در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی شایسته و مناسب ویژه دانشجویان غیرایرانی با راه‌اندازی معاونت فرهنگی فعالیت‌های بیشتری انجام شود و مسئولان وزارت علوم نیز در زمینه تامین هزینه و همکاری با دانشگاه ابراز آمادگی کردند.

بر پایه این گزارش؛ مسئولان وزارت علوم از مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی، واحدهای مختلف مرکز، آزمایشگاه‌ها، کلاس‌های درس و خوابگاه‌های مرکزی دانشجویان دختر و پسر غیر ایرانی این دانشگاه بازدید کردند.

گفتنی است؛ در این دیدار که با حضور دکتر حاج جباری مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی، حسنوندیان، معاون مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی و مهد خانی، مدیر فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی برگزار شد، پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی، فرهنگی، رفاهی و همچنین هزینه و شهریه دانشجویان غیر ایرانی بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم