نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود

سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با تشریح اهداف این دانشگاه در جذب دانشجویان غیرایرانی گفت: در پذیرش دانشجویان غیرایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر سید ابوالحسن نائینی در دیدار با مسئولان دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، با اشاره به ضرورت اصلاح ساختاری در نحوه پذیرش و سیستم جذب بر بازنگری در برنامه‌ریزی درسی و آموزشی دانشجویان تاکید کرد و افزود: برنامه‌ریزی آموزشی باید به گونه‌ای تنظیم شود که دانشجویان در زمان مشخص و مناسب وارد و فارغ‌التحصیل شوند و در جذب دانشجو تناسب ملیت دانشجویان رعایت شده و سعی شود دانشجویان با شرط معدل بالا جذب شوند.

همچنین در این نشست در زمینه ایجاد هماهنگی بیشتر بین وزارت علوم و دانشگاه بین المللی امام خمینی در راستای انسجام و وحدت رویه نحوه انتخاب، جذب، هدایت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و رفاهی توافق به عمل آمد و مقرر شد زمان جذب دانشجو به طور متمرکز در شهریور ماه هر سال صورت گیرد.

همچنین مقرر شد که در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی شایسته و مناسب ویژه دانشجویان غیرایرانی با راه‌اندازی معاونت فرهنگی فعالیت‌های بیشتری انجام شود و مسئولان وزارت علوم نیز در زمینه تامین هزینه و همکاری با دانشگاه ابراز آمادگی کردند.

بر پایه این گزارش؛ مسئولان وزارت علوم از مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی، واحدهای مختلف مرکز، آزمایشگاه‌ها، کلاس‌های درس و خوابگاه‌های مرکزی دانشجویان دختر و پسر غیر ایرانی این دانشگاه بازدید کردند.

گفتنی است؛ در این دیدار که با حضور دکتر حاج جباری مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی، حسنوندیان، معاون مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی و مهد خانی، مدیر فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی برگزار شد، پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی، فرهنگی، رفاهی و همچنین هزینه و شهریه دانشجویان غیر ایرانی بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم