نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در وزارت خارجه به روی همه دانشجویان باز است

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزیر امور خارجه تاکید کرد: به هیچ وجه نمی‌پذیریم که کشوری دانشجویان کشور دیگر را از تحصیل محروم کند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن قشقاوی در مراسم تقدیر از دانش‌آموختگان غیرایرانی کشور با بیان اینکه ما حق توسعه را جزو حقوق بشر می‌دانیم، اظهار کرد: حق دانش و توسعه جزو حقوق ذاتی بشر محسوب می‌شود و نمی‌توان نسلی را به هر بهانه‌ای از کشورهای دیگر از فراگیری دانش محروم کرد.

وی با بیان اینکه وزارت خارجه در را به روی همه دانشجویان باز می‌کند، تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای کسب علم دانشجویان در کشور قائل نیستیم.

معاون وزیر امور خارجه کشور با بیان اینکه ما آمادگی داریم با تمامی کشورهایی که با آنها ارتباط داریم همکاری و تفاهم علمی داشته باشیم، گفت: ما آمادگی صدور ویزا و اقامت علمی داریم و در همه مذاکرات آماده‌ایم که بخشی از آن علمی باشد.

قشقاوی خاطرنشان کرد:‌ زمانی که ما برای مذاکره در کشورهای مختلف دور یک میز می‌نشینیم گاها می‌بینیم که برخی از افراد دید بهتری نسبت به ایران دارند و پس از آنکه تحقیق می‌کنیم می‌بینیم که زمانی در ایران بوده‌اند.

وی با بیان اینکه علم میراث مشترک بشریت است و مرز جغرافیایی نمی‌شناسد، تصریح کرد: شما در ایران مهمان ما بودید و خوب و بد را دیدید اما امیدواریم که بد را بیاندازید و خوب را بپردازید و ناقل خوب فرهنگ ایرانی برای کشورتان باشید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم