نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در محیط دانشگاه نگاه امنیتی به حراست وجود دارد

رییس مرکز حراست وزارت علوم گفت: چرا هر وقت فضای گفت و گو و آزاداندیشی در حال گسترش است، عده‌ای خود را فراتر از قانون می‌بینند یا دانشگاه را با دفتر حزب اشتباه می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داریوش سلیمی در گردهمایی معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه مجموعه حراست در محیط دانشگاه‌ها متولی امر امنیت و آرامش هستند، اظهار کرد:‌ رییس جمهور مصر بودند که امن بودن معنی امنیتی بودن ندارد.

وی افزود: وجود امنیت در یک محیط هیچ گاه فرایندی نیست که توسط یک مجموعه قابل ایجاد باشد بلکه امنیت یک فرآیند اجتماعی است.

رییس مرکز حراست وزارت علوم با بیان اینکه آنچه که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه کشور باشد بحث فرهنگ و امنیت در محیط‌های اجتماعی است گفت:‌ مدت بسیاری است که فرمایشات مختلفی درباره توسعه کرسی‌های آزاداندیشی مطرح می‌شود و مقام معظم رهبری اشاره دارند که جریان کرسی ها می‌تواند یک جریان عظیم در کشور به وجود آورد.

سلیمی با بیان اینکه سعی ما بر این است که دیدی که به مجموعه دانشگاه داریم را کمی تغییر دهیم اظهار کرد: اصولا حراست مراکزی هستند که دیده‌بانی و آسیب‌شناسی می‌کنند اما شاید این آسیب‌شناسی خیلی وقت‌ها سلبی بوده است. در حالی که حراست باید مجموعه‌ای باشد که بتواند همدلی را برای رشد علمی و فرهنگی به وجود آورد.

وی با اشاره به برخی نگرانی‌ها از صحبت‌ها و برگزاری کرسی‌ها در دانشگاه اظهار کرد:‌ آیا این امر دلیل بر این نیست که ما نتوانستیم دانشجو را به درستی تربیت کنیم.

رییس مرکز حراست وزارت علوم افزود:‌ آیا ما باید دانشجو را مثل یک فرزند کوچک همیشه مراقبت کنیم تا آسیب نبیند و نباید او را برای مقابله با آسیب‌ها آماده کنیم؟

سلیمی با تاکید بر گسترش فضای گفت و گو و آزاداندیشی در دانشگاهها تصریح کرد:‌ چرا هر وقت این فضا در حال گسترش است شرایط ما به سمت تشنج و التهاب می‌رود و عده‌ای خود را فراتر از قانون می‌بینند یا دانشگاه را با دفتر حزب اشتباه گرفته و می‌خواهند صحبت‌های حزبی خود را مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تندروی آسیبی ایجاد می‌کند که دانشجو نتواند رشد و پرورش یابد.

سلیمی با بیان اینکه من حس می‌کنم در محیط دانشگاه نگاه امنیتی به حراست دانشگاه‌ها وجود دارد، تصریح کرد: گاها فردی به کمیته انضباطی مراجعه می‌کند و او را می‌ترسانند که تو را به حراست معرفی می‌کنیم بنابراین توقع دارم شرایطی فراهم شود که حراست بتواند متناسب با شان مجموعه علمی، حفظ کرامت و علم محوری فعالیت کرده و برای رشد علمی،‌ فرهنگی و سیاسی دانشجویان تلاش کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم