نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در آفریقا تحصیلات دانشگاهی، ضامن فرصت شغلی بهتر نیست

گزارش موسسه «گالوپ» از ۲۹ کشور جهان نشان داد در کشورهای آفریقایی داشتن تحصیلات دانشگاهی مزیتی برای کسب شغل نیست و اغلب جوانان تحصیلکرده در این کشورها بیکار هستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحصیلات بیشتر در آفریقا، اشتغال بهتر را تضمین نمی‌کند و از ۲۹ کشور بررسی شده در سال ۲۰۱۳ توسط موسسه نظرسنجی گالوپ، تفاوت چندانی در اشتغال افراد یا تحصیلات بالا و پایین به چشم نمی‌خورد.

در میان کشورهای آفریقایی، آنگولا به دلیل منابع سرشار نفتی که دارد وضعیت آموزشی بهتر، توسعه شهری و سرمایه گذاری بیشتری در حوزه آموزش و اشتغال دارد اما همچنان در مقایسه با کشورهای غیرآفریقایی آمار مطلوبی ندارد. به رغم وضعیت بد اشتغال در این کشورها و عدم تاثیر آموزش‌های بیشتر بر اشتغال جوانان، خانواده‌های آنها همچنان این تفکر را دارند که ادامه تحصیل فرزندشان فرصت شغلی بهتری را برای آنها فراهم می‌کند.

به گزارش گالوپ آمار داشتن تحصیلات متوسطه در مناطقی مثل نیجر و بورکینافاسو بسیار پایین و به ترتیب برابر ۶ و ۱۰ درصد است در حالیکه در آفریقای جنوبی و زیمبابوه ۳۷ و ۷۴ درصد از جمعیت حداقل تحصیلات متوسطه دارند. علاوه بر این در حالی که سطح تحصیلات در زیمبابوه و نیجر بسیار متفاوت از هم است اما وضعیت اشتغال در آنها مشابه یکدیگر است.

اما وضعیت در کشورهای پیشرفته به گونه‌ای دیگر است. در این کشورها دلیل بیکاری، نداشتن مهارت‌های لازم شغلی و تحصیلات آکادمیک است. کارشناسان معتقدند دولت‌های آفریقایی باید با افزایش اشتغال با روند رو به رشد تحصیل در این کشور همگام شود. این مطالعه بر پایه مصاحبه‌های مستقیم از حداقل ۱۰۰۰ نفر در هر کشور و از سنین ۱۵ سال به بالا در سال ۲۰۱۳ صورت گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم