نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

در آفریقا تحصیلات دانشگاهی، ضامن فرصت شغلی بهتر نیست

گزارش موسسه «گالوپ» از ۲۹ کشور جهان نشان داد در کشورهای آفریقایی داشتن تحصیلات دانشگاهی مزیتی برای کسب شغل نیست و اغلب جوانان تحصیلکرده در این کشورها بیکار هستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحصیلات بیشتر در آفریقا، اشتغال بهتر را تضمین نمی‌کند و از ۲۹ کشور بررسی شده در سال ۲۰۱۳ توسط موسسه نظرسنجی گالوپ، تفاوت چندانی در اشتغال افراد یا تحصیلات بالا و پایین به چشم نمی‌خورد.

در میان کشورهای آفریقایی، آنگولا به دلیل منابع سرشار نفتی که دارد وضعیت آموزشی بهتر، توسعه شهری و سرمایه گذاری بیشتری در حوزه آموزش و اشتغال دارد اما همچنان در مقایسه با کشورهای غیرآفریقایی آمار مطلوبی ندارد. به رغم وضعیت بد اشتغال در این کشورها و عدم تاثیر آموزش‌های بیشتر بر اشتغال جوانان، خانواده‌های آنها همچنان این تفکر را دارند که ادامه تحصیل فرزندشان فرصت شغلی بهتری را برای آنها فراهم می‌کند.

به گزارش گالوپ آمار داشتن تحصیلات متوسطه در مناطقی مثل نیجر و بورکینافاسو بسیار پایین و به ترتیب برابر ۶ و ۱۰ درصد است در حالیکه در آفریقای جنوبی و زیمبابوه ۳۷ و ۷۴ درصد از جمعیت حداقل تحصیلات متوسطه دارند. علاوه بر این در حالی که سطح تحصیلات در زیمبابوه و نیجر بسیار متفاوت از هم است اما وضعیت اشتغال در آنها مشابه یکدیگر است.

اما وضعیت در کشورهای پیشرفته به گونه‌ای دیگر است. در این کشورها دلیل بیکاری، نداشتن مهارت‌های لازم شغلی و تحصیلات آکادمیک است. کارشناسان معتقدند دولت‌های آفریقایی باید با افزایش اشتغال با روند رو به رشد تحصیل در این کشور همگام شود. این مطالعه بر پایه مصاحبه‌های مستقیم از حداقل ۱۰۰۰ نفر در هر کشور و از سنین ۱۵ سال به بالا در سال ۲۰۱۳ صورت گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم