نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران

دکتر مرادعلی زهری استاد پیشکسوت دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران درگذشت.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مراد زهری استاد گروه اصلاح‌نژاد و تغذیه دام دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران بعد از ۳۰ سال خدمت و بعد از تحمل دوره بیماری در ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۳ دعوت حق را لبیک گفت.

مراسم تشییع پیکر این استاد دانشگاه تهران ساعت ۹ صبح امروز ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ از مقابل بیمارستان آریا واقع در بلوار کشاورز انجام شد.

مرادعلی زهری تحصیلات ابتدایی را در مدرسه صوفی و تحصیلات متوسطه را در مدرسه علمیه به اتمام رساند و در سال ۱۳۳۱ وارد دانشکده دامپزشکی تهران شد و در سال ۱۳۳۶ موفق به اخذ درجه دکتری گردید. سپس در دانشکده پزشکی دوره پارازیتولوژی گذراند و به دلیل علاقه وافر به دامپزشکی مراحل دستیاری، استادیاری و دانشیاری را با موفقیت پشت سر گذاشت.

وی از شاگردان دکتر احمد شیمی و مرحومان دکتر عزیز رفیعی، علی‌کبر کاوه، رضا رستگار و محمود یزدی‌زاده بوده است. همچنین مرحوم دکتر عباس فرخنده، دکتر رضا بهمن و دکتر محمد کیانی از همکاران وی بوده‌اند.

مرادعلی زهری ۶ سال در جامعه جهانی دامپزشکان طیور عضویت داشت و رییس هیات اجرایی شعبه ایران نیز بود. همچنین وی از جمله دبیرکل جامعه دامپزشکان ایران بوده است.

از جمله سوابق تدریس وی نیز می‌توان به تدریس در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به مدت ۲۶ سال در گروه اصلاح و نژاد و تغذیه دام و تدریس به عنوان استاد مدعو در دانشگاه‌های شیراز، ارومیه، کرمانشاه و ابوریحان بیرونی و همچنین تدریس در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد بعد از بازنشستگی او اشاره کرد.

وی از جمله بانیان ایجاد درس اصول پرورش و بهداشت و تولید طیورات در دانشگاه‌های ایران و موسس تحقیقات دامپروری و مرغ‌داری دانشگاه تهران و آزمایشگاه یقین کیفیت تخم‌مرغ در این دانشگاه می‌باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم