نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دروس معارف از ترم جدید بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می‌شود

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اعلام این که در سال تحصیلی جدید طرح نیاز محور همراه با فعالیت در فضای مجازی در دروس معارف اجرایی خواهد شد، گفت:‌ از ترم جدید مباحث دروس معارف بر اساس نیاز دانشجویان در کلاس مشخص خواهد شد و بخشی از نمره نیز به فعالیت در فضای مجازی اختصاص پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مجید قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: از چند ماه گذشته ساختار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر اساس دروس معارف تغییر پیدا کرده است و معاونت راهبردی به معاونت آموزشی و پژوهشی تبدیل شده است و بخش آموزشی در حوزه دروس معارف فعالیت خواهد کرد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح نیاز محور افزود: برای ترم جدید اساتیدی آموزش دیده‌اند تا تعدادی از کلاس‌ها بر اساس طرح نیاز محور دایر شود.

معاون فرهنگی و سیاسی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مباحث دروس معارف بر اساس نیاز خود دانشجویان در کلاس مشخص خواهد شد، اظهار کرد: بر اساس این طرح سوالات و سرفصل‌ها بر اساس آنچه که دانشجویان می‌خواهند تغییر پیدا خواهد کرد، به طور مثال درس اندیشه ۱ آنچه که دانشجویان در کلاس احساس نیاز می‌کنند تدریس خواهد شد.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه بخشی از نمرات دروس معارف به فعالیت در فضای مجازی اختصاص پیدا خواهد کرد، گفت: به شکل جدی در این بخش فعالیت خواهیم کرد و بخش‌های مجازی را به این طرح اضافه خواهیم کرد تا دانشجویان در تکمیل دروس معارف برخی از کلاس‌ها را در فضای مجازی بگذرانند.

وی در مورد اسلامی کردن دروس علوم انسانی نیز اظهار کرد: این مسئله در کمیته‌ای در زیرمجموعه شورای انقلاب فرهنگی پیگیری می‌شود و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در آن عضویت و آخرین اخبار این کمیته توسط دبیر کمیته اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم