نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دروس معارف از ترم جدید بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می‌شود

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اعلام این که در سال تحصیلی جدید طرح نیاز محور همراه با فعالیت در فضای مجازی در دروس معارف اجرایی خواهد شد، گفت:‌ از ترم جدید مباحث دروس معارف بر اساس نیاز دانشجویان در کلاس مشخص خواهد شد و بخشی از نمره نیز به فعالیت در فضای مجازی اختصاص پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مجید قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: از چند ماه گذشته ساختار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر اساس دروس معارف تغییر پیدا کرده است و معاونت راهبردی به معاونت آموزشی و پژوهشی تبدیل شده است و بخش آموزشی در حوزه دروس معارف فعالیت خواهد کرد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح نیاز محور افزود: برای ترم جدید اساتیدی آموزش دیده‌اند تا تعدادی از کلاس‌ها بر اساس طرح نیاز محور دایر شود.

معاون فرهنگی و سیاسی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مباحث دروس معارف بر اساس نیاز خود دانشجویان در کلاس مشخص خواهد شد، اظهار کرد: بر اساس این طرح سوالات و سرفصل‌ها بر اساس آنچه که دانشجویان می‌خواهند تغییر پیدا خواهد کرد، به طور مثال درس اندیشه ۱ آنچه که دانشجویان در کلاس احساس نیاز می‌کنند تدریس خواهد شد.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه بخشی از نمرات دروس معارف به فعالیت در فضای مجازی اختصاص پیدا خواهد کرد، گفت: به شکل جدی در این بخش فعالیت خواهیم کرد و بخش‌های مجازی را به این طرح اضافه خواهیم کرد تا دانشجویان در تکمیل دروس معارف برخی از کلاس‌ها را در فضای مجازی بگذرانند.

وی در مورد اسلامی کردن دروس علوم انسانی نیز اظهار کرد: این مسئله در کمیته‌ای در زیرمجموعه شورای انقلاب فرهنگی پیگیری می‌شود و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در آن عضویت و آخرین اخبار این کمیته توسط دبیر کمیته اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم