نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درخواست یک استاد دانشگاه تهران از دکتر نیلی: بین دانشگاهیان امید ایجاد کنید

یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه انتخاب دکتر نیلی به ریاست دانشگاه تهران ، انتخاب مبارک و شایسته‌ای است، گفت:‌ او جزء سه نفری بود که هیأت منتخبین برگزیده‌اند و اکثر دانشگاهیان روی ایشان اجماع داشته‌اند.

دکتر حسین غنی عرب در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزود: پس از انتخاب رئیس جدید دانشگاه تهران، باید قوانین و مقررات مورد بازنگری قرار گیرد و دانشگاهیان به شأن منزلتی خود برگردند.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال گذشته، از نظر مدیریتی دانشگاه وضعیت خوبی نداشته است، تاکید کرد:‌ در این سال‌ها افرادی در رأس امور بوده‌اند که هرچند انسان‌های خوبی بودند اما افراد توانمند و موردقبول جمع دانشگاهیان نبودند و مصالح سیاسی گروهی و ایدئولوژیک بیشتر در انتخاب این افراد مطرح بود تا شایسته‌سالاری.

وی با تاکید بر اینکه باید شایسته‌سالاری و توانمندی‌های علمی، مدیریتی، و سلامت نفس افراد مدنظر ریاست جدید دانشگاه قرار بگیرد گفت:‌ با توجه به سیاست‌های دولت، دکتر نیلی باید قانونمداری و تدبیر و امید را در دستور کار قرار دهد و بین دانشگاهیان امید ایجاد کند.

عرب،‌ با بیان اینکه سیاست‌های آموزشی و گزینش استاد و دانشجو باید مورد بازنگری قرار گیرد ادامه داد:‌ در این صورت است که دانشگاه تهران به جایگاه قبل برگردد.

وی افزود: قوانین و مقررات دانشگاه، نیاز به بازنگری دارد و دانشگاهیان باید به شأن منزلتی خود برگردند. دانشگاه صرفا یک محیط اداری نیست که دستور از بالا بیاید. دانشگاهیان، چه استاد و چه دانشجو جزء نخبگان هستند و باید کرامتشان حفظ شود.

عرب با بیان اینکه این دغدغه‌هایی است که باید مدنظر رئیس جدید دانشگاه قرار گیرد، گفت:‌ البته ایشان دانشگاه را می‌شناسد و مدیریت‌های کلانی داشته‌اند.

وی هم‌چنین تاکید کرد:‌ توجه به این مسائل باید با تعمق و مشارکت دانشگاهیان در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های اجرایی، صورت بگیرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم