نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درخواست رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی از دولت و مجلس

رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی در فصل بودجه از دولت و مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که تا در دو قسمت فرهنگی و پژوهشی به واحدهای غیرانتفاعی بودجه اختصاص دهند.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: ما از دولت درخواست کردیم تا در دو قسمت فرهنگی و پژوهشی به واحدهای غیرانتفاعی بودجه اختصاص دهد. دلیل این امر هم این است که مسائل فرهنگی، دانشجوی دولتی و غیردولتی نمی‌شناسد و اگر در دانشگاه‌های دولتی سالانه برای هر دانشجو۱٫۵ میلیون تومان بودجه اختصاص داده می‌شود، ما انتظار داریم حداقل یک سوم این downloadبه دانشجویان واحدهای غیرانتفاعی اختصاص داده شود.

وی اظهار کرد: حتی یک ریال از بودجه‌ای که به دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم اختصاص داده می‌شود، شامل دانشگاه‌های غیرانتفاعی نمی‌شود.

آهون منش در مورد بودجه فعالیت‌های پژوهشی اظهار کرد: ما ترمی ۵۰۰ هزار تومان از دانشجویان شهریه اخذ می‌کنیم که این ۵۰۰ هزار تومان باید صرف هزینه‌های آموزشی و… شود، بنابراین بودجه‌ای برای فعالیت‌های پژوهشی باقی نمی‌ماند، به همین دلیل در بخش‌های پژوهشی با کمبود بودجه مواجه هستیم.

رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی به این سوال که این درخواست در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: فعلا ما این را به دولت پیشنهاد دادیم تا در بودجه امسال لحاظ کند، اما نتیجه آن هنوز مشخص نیست.

آهون‌منش در پایان از درخواست مدیران دانشگاه‌های غیرانتفاعی سراسر کشور مبنی بر ملاقات با وزیر علوم خبر داد و گفت: ما این درخواست را به وزیر اعلام کردیم و منتظریم وزیرعلوم به این درخواست پاسخ دهند تا بتوانیم برای انجام اقدامات جدید تصمیم‌گیری کنیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم