نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درخواست دانشجویان پزشکی واحد قشم و پاسخ دانشگاه آزاد

دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل قشم با اعتراض نسبت به نبود بیمارستان آموزشی تحت نظر وزارت بهداشت در این دانشگاه خواستار حل این موضوع شدند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیر کل دفتر خدمات و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی، در پاسخ به اعتراض دانشجویان پزشکی واحد قشم، گفت: با ارتقای تجهیزات و انتقال اعضای هیات علمی به بیمارستان قشم، به دنبال ایجاد شرایط مناسبی برای آموزش دانشجویان این واحد هستیم.

دکتر جبرائیل نسل سراجی مدیر کل دفتر خدمات وسلامت دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اعتراض برخی از دانشجویان پزشکی واحد قشم گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی قشم، طبق مجوزهای کتبی وزارت بهداشت انجام شده است و این دانشجویان پس از گذراندن علوم پایه در واحد قشم برای آموزش سایر دوره ها و کارورزی به بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس بندرعباس منتقل شدند.

نسل سراجی افزود: طبق مجوز وزارت علوم، می توانیم برای آموزش بالینی از بیمارستان های غیر آموزشی سایر ارگان ها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: بسیاری بخش های بیمارستان تامین اجتماعی قشم، از لحاظ تعداد بیمار و امکانات، از مطلوبیت کافی برخوردار است، لیکن برای رفع برخی کمبودهای موجود، امکان استفاده از بیمارستان نیروی دریایی ارتش و خاتم الانبیای نیروی انتظامی نیز برای دانشجویان این واحد فراهم شده است.

مدیر کل دفتر خدمات و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی با رد بی توجهی به درخواست دانشجویان یاد شده و تاکید بر سعه صدر دانشگاه در مواجهه با موضوع فوق از برگزاری جلسات مکرر با این دانشجویان و رایزنی های متعدد در سطح منطقه ای و ملی برای حل مشکلشان خبر داد و افزود: از سوی دیگر در حال تقویت بیمارستان خلیج فارس قشم از لحاظ امکانات و جذب اعضای هیات علمی هستیم تا از این طریق بیماران بیشتری برای درمان به این بیمارستان مراجعه کنند و فضای آموزشی بهتری نیز برای دانشجویان فراهم شود.

نسل سراجی در پاسخ به مطالبه این دانشجویان مبنی بر اینکه خواستار بیمارستان مورد تایید وزارت بهداشت هستند، گفت: این گفته بسیار عجیب است چرا که اگر این بیمارستان مورد تایید وزارت بهداشت نبود، نمی توانست به ارائه خدمات درمانی بپردازد. از سوی دیگر این گفته نافی زحمات و جایگاه کادر فنی و پزشکان این بیمارستان نیز به شمار می رود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با بیان اینکه رسیدگی به مساله این دسته از دانشجویان مستمرا توسط ریاست محترم دانشگاه و قائم مقام پزشکی ایشان پیگیری می شود ، هدف دانشگاه آزاد اسلامی را گام برداشتن در راستای کیفی سازی خدمات آموزشی دانست و گفت: انتظار ما از دانشجویان این است که هم گام و هم راستا با اهداف دانشگاه آزاد اسلامی مطالبه خود را دنبال کنند تا مشکلات حل شود نه اینکه در مقابل دانشگاه قرار بگیرند.

نسل سراجی تاکید کرد: سال های زیادی است که در دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور از بستر بیمارستانهای ارگان های مختلف برای آموزش دانشجویان گروه پزشکی استفاده می کند و مشکلی نیز وجود نداشته است و در حال حاضر طبق توافقات انجام شده دانشجویان پرستاری و مامایی در بیمارستان های تامین اجتماعی در حال آموزش هستند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه برخی دانشجویان ادعا می کنند دانشگاه هنگام ثبت نام به آنها تعهداتی مانند گذراندن طرح در خارج از کشور را داده است، گفت: هیچ یک از این گفته ها به صورت مکتوب و مستند وجود ندارد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم