نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

درخواست‌های گلزاری از وزیر علوم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با ابراز نگرانی نسبت به بیکاری دانشجویان علوم انسانی گفت: من از دولت تدبیر و امید و دکتر فرجی دانا می‌خواهم توجه ویژه‌ای به علوم انسانی داشته باشند و از اساتید علوم انسانی در تصمیم گیری‌ها و طرح‌های ملی کمک بیشتری گرفته شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمود گلزاری در مراسم تجلیل از اساتید نمونه دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خوشبختانه ما در دولت جدید شاهد این هستیم که پس از سالها اساتید دانشگاه علامه دور یکدیگر جمع شده‌اند، متاسفانه در سالهای گذشته این گونه مراسم‌ها تعطیل شده بود.

وی با خواندن شعری از حافظ گفت: امیدوارم در این دوره جدید نه به فسق مباهات کنید و نه زهد فروشی دوران قبلی را انجام دهید.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه ۳۵ درصد جمعیت کشور در گروه سنی جوان قرار گرفته، افزود: حضور من در دولت تدبیر و امید بیشتر از همه نشان دهنده این نکته است که دولت باید از اساتید علوم انسانی بیشتر استفاده کند. من به عنوان کسی که مسئولیت حوزه جوانان را دارم این مطلب را عنوان می‌کنم که جوانان ما پاکترین جوانان دنیا هستند اما بیکاری در جوانان بسیار زیاد است و آنها درگیر آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد و … هستند و این مسئله جز به کمک اساتید علوم انسانی حل نخواهد شد.

گلزاری با اشاره به سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی افزود: امیدوارم در سالی که مقام معظم رهبری به نام فرهنگ و اقتصاد نامگذاری کردند دولت با فارغ شدن از دغدغه‌های اقتصادی به مسئله فرهنگ توجه بیشتری داشته باشد.

وی با ابراز نگرانی نسبت به بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی اظهار کرد: بیکاری در بین دانشجویان رشته‌های علوم انسانی نسبت به سایر رشته‌ها بیشتر است و به همین دلیل پیشنهاد جدی‌ام به دکتر فرجی دانا این است که اولا به علوم انسانی توجه بیشتری شود. همچنین دانشگاه علامه از قوی‌ترین استادان در این حوزه برخوردار است که توانسته‌اند با همه سختگیری‌ها و تنگ نظری‌ها خدمات زیادی به جامعه ارائه دهند. باید از این اساتید بیشتر استفاده شود.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه دانشگاه علامه بزرگترین دانشگاه علوم انسانی در خاورمیانه است، گفت: انتظار داریم که وزارت علوم از رشته‌های علوم انسانی و دانشگاه علامه طباطبایی نیز حمایت‌های مادی و توانمندی علمی استادان را بیفزاید و نیز فرصت‌های مطالعاتی برای اساتید فراهم کند.

وی با اشاره به کمبود منابع انسانی اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال به دلیل مشکلات اقتصادی و نپرداختن بدهی‌های دولت سابق به ناشران خارجی منابعی که امسال در نمایشگاه وجود دارد برای سال ۲۰۱۱ است و اگر بخواهیم در حوزه علوم انسانی توانمند شویم باید منابع علمی درستی در اختیار داشته باشیم.

گلزاری حضور اساتید علوم انسانی در طرح‌های ملی را الزامی دانست و افزود: من به عنوان کسی که معاونت یک وزارتخانه را بر عهده دارد اطلاع دارم که چقدر طرح‌های ملی وجود دارد که جز با کمک اساتید علوم انسانی امکانپذیر نیست. برای کاریابی دانشجویان باید ارتباط جامعه و دانشگاه را بیشتر فراهم کنیم. این خواسته‌ای است که ما اساتید علوم انسانی از دولت روحانی که امیدبخش جامعه هستند، داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم