نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دخالت نهادهای بیرونی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی ممنوع

نسخه بازنویسی شده آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی آبان ماه به دانشگاه ها ابلاغ و پس از آن جلسات نقد و بررسی نسخه اصلاح شده برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، در ماده ۷ این آئین‌نامه که جزئیات چگونگی برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در آن تشریح شده آمده است: برگزاری و ارائه نظرات در کرسی‌های آزاداندیشی در چارچوب مقررات دانشگاه و آیین‌نامه مربوطه، منوط به تشخیص هیأت برگزاری کرسی در دانشگاه می‌باشد و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارج از دانشگاه امکان هیچ‌گونه اعمال نظر و یا دخالت در برگزاری یا عدم برگزاری آن نخواهد داشت.

در این رابطه دکتر سید ضیاء هاشمی -معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم- با تاکید بر اینکه نهادهای بیرون از دانشگاه حق دخالت مستقیم در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را ندارند، به خبرنگار دانشگاهی ایسنا گفت: حراست بخشی از دانشگاه است و اگر نظری درباره برگزاری کرسی های آزاد اندیشی داشته باشد نظر خود را به رئیس دانشگاه منعکس می کند.

وی تشریح کرد: اما اگر بیرون از دانشگاه دغدغه و نگرانی هایی درباره برگزاری کرسی ها وجود داشته باشد،آنها تنها می توانند نگرانی ها را به دانشگاه انعکاس دهند و به هیچ وجه حق دخالت مستقیم در کرسی های آزاد اندیشی را ندارند. بنابراین اگر برخوردی با شرکت کنندگان در کرسی های آزاداندیشی صورت گیرد خلاف قانون است و دانشگاه پیگیری خواهد کرد.

سایر آئین‌نامه‌ها به بازنگری نیاز ندارد

هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه آئین‌نامه کرسی های آزاداندیشی نیاز به اصلاح اساسی داشت، بیان کرد: در جریان بازنویسی این آئین نامه، مجموعه های مختلف مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی و سایر مجموعه ها ایفای نقش کردند.

وی افزود: در مورد سایر آئین نامه ها نیازی به بازنگری اساسی احساس نمی شود، تنها اشکالاتی موردی وجود دارد که متناسب با درخواستها و بازخوردهای دانشگاهیان، اصلاحات را انجام می دهیم و اگر در مقطعی احساس کنیم اصلاحی ها زیاد است سراغ بازبینی اساسی می رویم.

به گزارش ایسنا، متن کامل آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی در لینک http://www.dnva.ir/bylaw?nid=28 قابل مشاهده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم