نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دخالت نهادهای بیرونی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی ممنوع

نسخه بازنویسی شده آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی آبان ماه به دانشگاه ها ابلاغ و پس از آن جلسات نقد و بررسی نسخه اصلاح شده برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، در ماده ۷ این آئین‌نامه که جزئیات چگونگی برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در آن تشریح شده آمده است: برگزاری و ارائه نظرات در کرسی‌های آزاداندیشی در چارچوب مقررات دانشگاه و آیین‌نامه مربوطه، منوط به تشخیص هیأت برگزاری کرسی در دانشگاه می‌باشد و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارج از دانشگاه امکان هیچ‌گونه اعمال نظر و یا دخالت در برگزاری یا عدم برگزاری آن نخواهد داشت.

در این رابطه دکتر سید ضیاء هاشمی -معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم- با تاکید بر اینکه نهادهای بیرون از دانشگاه حق دخالت مستقیم در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را ندارند، به خبرنگار دانشگاهی ایسنا گفت: حراست بخشی از دانشگاه است و اگر نظری درباره برگزاری کرسی های آزاد اندیشی داشته باشد نظر خود را به رئیس دانشگاه منعکس می کند.

وی تشریح کرد: اما اگر بیرون از دانشگاه دغدغه و نگرانی هایی درباره برگزاری کرسی ها وجود داشته باشد،آنها تنها می توانند نگرانی ها را به دانشگاه انعکاس دهند و به هیچ وجه حق دخالت مستقیم در کرسی های آزاد اندیشی را ندارند. بنابراین اگر برخوردی با شرکت کنندگان در کرسی های آزاداندیشی صورت گیرد خلاف قانون است و دانشگاه پیگیری خواهد کرد.

سایر آئین‌نامه‌ها به بازنگری نیاز ندارد

هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه آئین‌نامه کرسی های آزاداندیشی نیاز به اصلاح اساسی داشت، بیان کرد: در جریان بازنویسی این آئین نامه، مجموعه های مختلف مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی و سایر مجموعه ها ایفای نقش کردند.

وی افزود: در مورد سایر آئین نامه ها نیازی به بازنگری اساسی احساس نمی شود، تنها اشکالاتی موردی وجود دارد که متناسب با درخواستها و بازخوردهای دانشگاهیان، اصلاحات را انجام می دهیم و اگر در مقطعی احساس کنیم اصلاحی ها زیاد است سراغ بازبینی اساسی می رویم.

به گزارش ایسنا، متن کامل آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی در لینک http://www.dnva.ir/bylaw?nid=28 قابل مشاهده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم