نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دخالت نهادهای بیرونی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی ممنوع

نسخه بازنویسی شده آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی آبان ماه به دانشگاه ها ابلاغ و پس از آن جلسات نقد و بررسی نسخه اصلاح شده برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، در ماده ۷ این آئین‌نامه که جزئیات چگونگی برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در آن تشریح شده آمده است: برگزاری و ارائه نظرات در کرسی‌های آزاداندیشی در چارچوب مقررات دانشگاه و آیین‌نامه مربوطه، منوط به تشخیص هیأت برگزاری کرسی در دانشگاه می‌باشد و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی خارج از دانشگاه امکان هیچ‌گونه اعمال نظر و یا دخالت در برگزاری یا عدم برگزاری آن نخواهد داشت.

در این رابطه دکتر سید ضیاء هاشمی -معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم- با تاکید بر اینکه نهادهای بیرون از دانشگاه حق دخالت مستقیم در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را ندارند، به خبرنگار دانشگاهی ایسنا گفت: حراست بخشی از دانشگاه است و اگر نظری درباره برگزاری کرسی های آزاد اندیشی داشته باشد نظر خود را به رئیس دانشگاه منعکس می کند.

وی تشریح کرد: اما اگر بیرون از دانشگاه دغدغه و نگرانی هایی درباره برگزاری کرسی ها وجود داشته باشد،آنها تنها می توانند نگرانی ها را به دانشگاه انعکاس دهند و به هیچ وجه حق دخالت مستقیم در کرسی های آزاد اندیشی را ندارند. بنابراین اگر برخوردی با شرکت کنندگان در کرسی های آزاداندیشی صورت گیرد خلاف قانون است و دانشگاه پیگیری خواهد کرد.

سایر آئین‌نامه‌ها به بازنگری نیاز ندارد

هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه آئین‌نامه کرسی های آزاداندیشی نیاز به اصلاح اساسی داشت، بیان کرد: در جریان بازنویسی این آئین نامه، مجموعه های مختلف مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی و سایر مجموعه ها ایفای نقش کردند.

وی افزود: در مورد سایر آئین نامه ها نیازی به بازنگری اساسی احساس نمی شود، تنها اشکالاتی موردی وجود دارد که متناسب با درخواستها و بازخوردهای دانشگاهیان، اصلاحات را انجام می دهیم و اگر در مقطعی احساس کنیم اصلاحی ها زیاد است سراغ بازبینی اساسی می رویم.

به گزارش ایسنا، متن کامل آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی در لینک http://www.dnva.ir/bylaw?nid=28 قابل مشاهده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم