نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دبیر شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی خواستار نظارت دقیق‌تر بر خوابگاه‌های خودگردان شد

دبیر شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی با محکوم کردن برخورد صورت گرفته با یکی از دانشجویان علامه ساکن در خوابگاه‌های خودگردان، گفت: هرچند این اتفاق در خوابگاه‌های دانشگاه علامه طباطبایی رخ نداده است، اما وقوع چنین اتفاقی مایه تاسف بوده و نباید با دانشجو فارغ از این که در چه دانشگاهی تحصیل می‌کند چنین برخوردی صورت بگیرد.

امیر حسین سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به پیگیری این مساله ازسوی شورای صنفی دانشگاه اظهارکرد: پیگیری‌های ما نشان داد که این دانشجو در هیچ یک از ۱۴ خوابگاه زیر نظر دانشگاه علامه ساکن نبوده و دانشگاه علامه طباطبایی از اساس خوابگاهی به نام فاطمه الزهرا ندارد و ظاهرا این دانشجو درخواستی نیز برای دریافت خوابگاه تابستانی نداده بوده و مطابق میل خود به خوابگاه خودگردان مراجعه کرده است.

وی با بیان اینکه اگر این دانشجو همان شب به خوابگاه تابستانی دانشگاه علامه طباطبایی مراجعه می‌کرد اسکان داده می شد، اظهار کرد: ما از این اتفاق ابراز تاسف می‌کنیم، اما اگر این دانشجو با یکی از اعضای شورا یا ناظرین شورا تماس می گرفت یا به خوابگاه تابستانی دانشگاه علامه مراجعه می‌کرد مانع از چنین مسئله می شدیم و در موارد مشابه نیزتاکید می‌کنیم که اگر برای دانشجویی چنین اتفاقی بیفتد با ارائه کارت دانشجویی می‌تواند برای آن شب در خوابگاه اسکان داشته باشد.

وی با بیان اینکه اتفاقی در همین زمینه که مرتبط با دانشگاه باشد، چند سال پیش و در زمان ریاست قبلی دانشگاه رخ داده بود، گفت: از آن زمان بیش از ۲ سال می گذرد و پس از آن شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم و اکنون نیز شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی تمام قد از بروز چنین اتفاقی جلوگیری خواهد کرد.

سعادت در ادامه توضیح داد : البته از نظر ما ساعات ورود و خروج خوابگاه‌ها در دانشگاه علامه طباطبایی به خصوص خوابگاه‌های دخترانه مناسب نیست و درب خوابگاه‌های دخترانه ۹ شب بسته می‌شود و این امر انتقاد زیاد دانشجویان را در پی داشته است.

وی ادامه داد با توجه به این شرایط، شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی تاکنون چندین بار و طی جلسات مختلف و نیز درخواست کتبی خواستار افزایش این زمان شده است که تاکنون مسئولین به دلایلی مانند پراکنده بودن دانشگاه و تامین امنیت دانشجویان با این خواست موافقت نکرده‌اند.

وی تاکید کرد: اما مسئله رخ داده برای این دانشجو هیچ ربط مستقیمی به دانشگاه علامه طباطبایی ندارد و مقام های ذی ربط مسئول در این زمینه خارج از دانشگاه هستند و باید طرف حق را گرفت.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی با درخواست از نهادهای نظارتی گفت: امیدواریم صندوق رفاه دانشجویان و اتحادیه خوابگاه ‌ای خودگردان نظارت بیشتری برعملکرد این گونه خوابگاه‌ها داشته باشند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات غیر اخلاقی نباشیم و با مسببین این مسئله نیز برخورد قانونی صورت بگیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم