نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی اصفهان: باید به فکر جذب اسپانسر باشیم

دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان اصفهان گفت: سرانه هر دانشجو در یک دانشگاه دولتی یک و نیم میلیون تومان است که از این میزان تنها ۳۰ هزار تومان برای ورزش، فرهنگ و مشاوره استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، علی آهو منش در حاشیه چهل و ششمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۸ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی عضو اتحادیه در کل کشور هستند که با هزینه دانشجویان فعالیت می‌کنند.

آهومنش افزود: معاون پیشین وزارت علوم در زمان دلار هزار تومانی گفته بود تا زمانی که یک نفر کارشناس می شود، ۱۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد که فکر می‌کنم در حال حاضر این میزان بیشتر شده باشد و دانشجو تا می‌آید کارشناسی‌اش را بگیرد تنها شش میلیون تومان به دانشگاه‌ها می‌پردازد.

وی اضافه کرد: ۳۰ هزار تومان هزینه‌ای که از دانشجویان گرفته می‌شود، برای فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و مشاوره‌ای پرداخت می‌شود، که به خاطر فشار مالی که بر دانشگاه‌ها وجود دارد این ۳۰ هزار تومان نیز برای امور روزانه دانشگاه‌ها خرج می‌شود.

به گفته دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان اصفهان، سرانه هر دانشجو در یک دانشگاه دولتی ۱٫۵ میلیون تومان است که از این میزان تنها ۳۰ هزار تومان برای ورزش، فرهنگ و مشاوره استفاده می‌شود.

آهومنش ادامه داد: درخواستی که ما از مدیران وزارت علوم داریم این است که طی بخشنامه‌ای دانشگاه‌ها را مکلف کند تا حداقل این ۳۰ هزار تومانی که دانشجویان می‌پردازند، برای کارهای فرهنگی، ورزشی و مشاوره‌ای استفاده شود.

وی خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر باید به فکر جذب اسپانسر باشیم زیرا قیمت نفت به قبل باز نمی‌گردد و هزینه‌ای که قبلاً دولت می‌توانست برای دانشگاه‌ها بپردازد، کمتر می‌شود و به این راحتی قیمت نفت باز نمی‌گردد، پس باید به فکر جذب اسپانسر برای کارهای ورزشی دانشگاه ها باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم