نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی اصفهان: باید به فکر جذب اسپانسر باشیم

دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان اصفهان گفت: سرانه هر دانشجو در یک دانشگاه دولتی یک و نیم میلیون تومان است که از این میزان تنها ۳۰ هزار تومان برای ورزش، فرهنگ و مشاوره استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، علی آهو منش در حاشیه چهل و ششمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۸ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی عضو اتحادیه در کل کشور هستند که با هزینه دانشجویان فعالیت می‌کنند.

آهومنش افزود: معاون پیشین وزارت علوم در زمان دلار هزار تومانی گفته بود تا زمانی که یک نفر کارشناس می شود، ۱۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد که فکر می‌کنم در حال حاضر این میزان بیشتر شده باشد و دانشجو تا می‌آید کارشناسی‌اش را بگیرد تنها شش میلیون تومان به دانشگاه‌ها می‌پردازد.

وی اضافه کرد: ۳۰ هزار تومان هزینه‌ای که از دانشجویان گرفته می‌شود، برای فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و مشاوره‌ای پرداخت می‌شود، که به خاطر فشار مالی که بر دانشگاه‌ها وجود دارد این ۳۰ هزار تومان نیز برای امور روزانه دانشگاه‌ها خرج می‌شود.

به گفته دبیر روسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان اصفهان، سرانه هر دانشجو در یک دانشگاه دولتی ۱٫۵ میلیون تومان است که از این میزان تنها ۳۰ هزار تومان برای ورزش، فرهنگ و مشاوره استفاده می‌شود.

آهومنش ادامه داد: درخواستی که ما از مدیران وزارت علوم داریم این است که طی بخشنامه‌ای دانشگاه‌ها را مکلف کند تا حداقل این ۳۰ هزار تومانی که دانشجویان می‌پردازند، برای کارهای فرهنگی، ورزشی و مشاوره‌ای استفاده شود.

وی خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر باید به فکر جذب اسپانسر باشیم زیرا قیمت نفت به قبل باز نمی‌گردد و هزینه‌ای که قبلاً دولت می‌توانست برای دانشگاه‌ها بپردازد، کمتر می‌شود و به این راحتی قیمت نفت باز نمی‌گردد، پس باید به فکر جذب اسپانسر برای کارهای ورزشی دانشگاه ها باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم