نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی شود

رئیس دانشگاه گیلان گفت: دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی و به شغل تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در نشست روسای مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی استان گیلان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، توسعه علم و فناوری را رمز پیشرفت کشورها خواند و گفت: این توسعه با توجه به رویکرد اقتصاد دانش بنیان از طریق مراکز علمی و تحقیقاتی محقق می شود.

وی با بیان اینکه اسناد بالادستی نظام نیز بر همین امر ارائه شده‌اند، گفت: دانشگاه گیلان در اجرایی شدن این تصمیمات و تجاری سازی محصولات تلاش می‌کند و به عنوان تنها دانشگاه جامع استان با ۱۸ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی در این زمینه پیشگام است.

وی با اشاره به وجود ۱۹۰ رشته در این دانشگاه گفت: ۴۰ درصد دانشجویان در این دانشگاه را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل می‌شوند که این روند بیانگر ظرفیت خوبی برای تجاری سازی دانش است.

رضی با بیان اینکه دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی و به شغل تبدیل شود، گفت: دانشگاه گیلان با ۵ ستاد از حوزه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور همکاری دارد.

وی، میکروب، نانو، انرژی‌های نو، آب و زیست فناوری را از حوزه‌های فعالیت دانشگاه گیلان با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد و خواستار استفاده از دانش دانشگاهیان گیلان در کارگروه‌های این معاونت شد.

وی با بیان اینکه بها دادن به دانشگاه‌های نخبه پرور در سراسر کشور یکی از اولویت‌های مهم معاونت علمی و فناوری است، گفت: باید تلاش شود با توجه به تنوعی که در استان گیلان وجود دارد تجاری سازی بیش از گذشته تقویت شود.

رضی افزود: تلاش می شود تا عقب ماندگی‌ها در راه‌اندازی مراکز رشد و واحدهای فناوری در سطح دانشگاه‌ها جبران شود که در این راستا نیازمند حمایت دولت هستیم.

وی همچنین خواستار حمایت از طرح های کلان ملی که توسط دانشگاهیان دانشگاه گیلان به معاونت فناوری ریاست جمهور ارائه می شود، شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم