نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی شود

رئیس دانشگاه گیلان گفت: دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی و به شغل تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در نشست روسای مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی استان گیلان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، توسعه علم و فناوری را رمز پیشرفت کشورها خواند و گفت: این توسعه با توجه به رویکرد اقتصاد دانش بنیان از طریق مراکز علمی و تحقیقاتی محقق می شود.

وی با بیان اینکه اسناد بالادستی نظام نیز بر همین امر ارائه شده‌اند، گفت: دانشگاه گیلان در اجرایی شدن این تصمیمات و تجاری سازی محصولات تلاش می‌کند و به عنوان تنها دانشگاه جامع استان با ۱۸ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی در این زمینه پیشگام است.

وی با اشاره به وجود ۱۹۰ رشته در این دانشگاه گفت: ۴۰ درصد دانشجویان در این دانشگاه را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل می‌شوند که این روند بیانگر ظرفیت خوبی برای تجاری سازی دانش است.

رضی با بیان اینکه دانشی امروز ارجمندتر است که تجاری سازی و به شغل تبدیل شود، گفت: دانشگاه گیلان با ۵ ستاد از حوزه‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور همکاری دارد.

وی، میکروب، نانو، انرژی‌های نو، آب و زیست فناوری را از حوزه‌های فعالیت دانشگاه گیلان با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد و خواستار استفاده از دانش دانشگاهیان گیلان در کارگروه‌های این معاونت شد.

وی با بیان اینکه بها دادن به دانشگاه‌های نخبه پرور در سراسر کشور یکی از اولویت‌های مهم معاونت علمی و فناوری است، گفت: باید تلاش شود با توجه به تنوعی که در استان گیلان وجود دارد تجاری سازی بیش از گذشته تقویت شود.

رضی افزود: تلاش می شود تا عقب ماندگی‌ها در راه‌اندازی مراکز رشد و واحدهای فناوری در سطح دانشگاه‌ها جبران شود که در این راستا نیازمند حمایت دولت هستیم.

وی همچنین خواستار حمایت از طرح های کلان ملی که توسط دانشگاهیان دانشگاه گیلان به معاونت فناوری ریاست جمهور ارائه می شود، شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم