نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه یزد میزبان جشنواره و نمایشگاه دانشگاه پاک

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد با همکاری اداره کل امور فرهنگی وزارت علوم و ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، سومین جشنواره دانشگاه پاک را در بین دانشگاه‏‏ها و مراکز آموزش عالی هفت استان کشور شامل اصفهان، قم، تهران، البرز، چهارمحال وبختیاری، البرز و یزد را میزبانی می‏‏کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد،
“عباس تیموری” مسئول برگزاری این جشنواره کاهش آسیب‏‏های اجتماعی و زدودن عوامل محرک در بروز آسیب را یکی از کارکردهای اصلی نظام فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی دانست و از برگزاری این جشنواره از بیستم دی ماه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در امر پیشگیری از آسیب‏‎‎های اجتماعی، ارائه دستاورد‎‎های فرهنگی، اجتماعی و هنری دانشجویان در زمینه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان‎‎ها، همچنین هم‎‎افزایی و تعامل هر چه بیشتر فعالان و برنامه‎‎ریزان و کارگزاران عرصه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‎‎ها در حوزه پیشگیری از آسیب‎‎های اجتماعی و استفاده بیشتر از ظرفیت‎‎های استانی و منطقه‎‎ای را مهمترین اهداف این جشنواره عنوان کرد.

تیموری همچنین توجه بیشتر به مسائل و معضلات اجتماعی مبتلا به دانشگاه‏‎‏ها و تلاش برای کاهش آسیب‎‎ها، استفاده بیشتر از ظرفیت‎‎ها و توانمندی‎‎های علمی، فرهنگی و هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه‎‎های اجتماعی و بسیج همه‎‎جانبه تشکل‏‏ها و گروه‏‏های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در حوزه آسیب‏های اجتماعی را از دیگر اهداف جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک بیان کرد.

وی تاکید کرد: برگزاری این جشنواره در دانشگاه می‏‏تواند به افزایش فضایی پویا و پرنشاط آموزشی در دانشگاه کمک کند.

تیموری در ادامه تلاش برای به روزرسانی دانش پیشگیری را به عنوان مهمترین برنامه کاهش آسیب‎‎ها و انتقال این دانش و تجارب در بین دانشگاه‏‏ها عنوان کرد و افزود: دانشجویان می‏‏توانند براساس محورها و قالب‏‏های ارائه شده در این جشنواره آثار خود را ارسال کنند.

وی مهمترین محورهای برگزاری جشنواره را زندگی مطلوب دانشجویی، نقش تبلیغات و رسانه در پیشگیری از شیوع مواد مخدر، اخلاق و قانون‏‏گرایی و نقش آن در زندگی سالم دانشجویی، دانشجو، فرهنگ و آسیب‏‏های اجتماعی، نقش خانواده و دوستان در روابط اجتماعی سالم و زندگی خوابگاهی، فرصت‏ها و تهدیدها، عنوان کرد.

این مسئول تصریح کرد: دانشجویان می‏‏توانند با توجه به محورها و قالب‏‏های ارائه شده، آثار خود را حداکثر تا اول اردیبهشت ماه سال آینده به دبیرخانه جشنواره به نشانی یزد، دانشگاه یزد، اداره کل امور فرهنگی، دبیرخانه جشنواره دانشگاه پاک ارسال کنند.

گفتنی است؛ دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از جشنواره و جوایز آن نیز می‏‏توانند به وب‏‏سایت “dpfest.yazd.ac.ir” مراجعه کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم