نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه یزد، دبیر کمیته هماهنگی طرح و برنامه منطقه جنوب شرق کشور شد

نشست کمیته هماهنگی طرح و برنامه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه جنوب شرق کشور به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، جلسه کمیته هماهنگی طرح و برنامه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه جنوب شرق کشور با حضور “فرهاد بهرامی” مدیرکل دفتر بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین مدیران برنامه و بودجه دانشگاه‌های منطقه از جمله هرمزگان، اردکان، میبد، باهنر کرمان، جیرفت و غیره در محل سالن کنفرانس ساختمان استقلال دانشگاه یزد برگزار شد.

اعضاء در این نشست به بیان مشکلات و دغدغه‌های دانشگاه خود و دانشگاه‌های منطقه جنوب شرق کشور در خصوص ردیف بودجه، شاخص‌های ارزیابی و غیره پرداختند و راه‌حل‌هایی از سوی اعضای این جلسه عنوان شد.

در این نشست برخی موارد همچون شناسایی و اصلاح فرایندها در حوزه فناوری اطلاعات و تحول اداری با محوریت دانشگاه یزد و همکاری وزارت علوم و مدیران طرح و برنامه سایر دانشگاه‌های منطقه جنوب شرق به تصویب رسید.

دکتر محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد در آغاز این جلسه با تاکید بر اهمیت مدیریت جهادی در واحد‌های طرح و برنامه در دوره جدید و چشم‌انداز دانشگاه یزد برای قرار گرفتن در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور، ابراز کرد: با توجه به اهدافی که در نظر داریم محدودیت بودجه‌ای به عنوان یک دغدغه در این بین بسیار نمایان است.

وی عنوان کرد: مدیریت مبتنی بر عملکرد بر مبنای فرآیند در دانشگاه‌ها برای ارتقای کیفیت عملکرد و برنامه محور شدن بودجه دانشگاه‌ها باید مورد توجه بیش از پیش باشد.

اولیاء تصریح کرد: کلید ارتقای کیفی دانشگاه‌ها در دست امور طرح و برنامه است و باید تدبیر و ابتکار به خرج داد تا قدم قابل ملاحظه‌ای برداشته شود، دسترسی به افق‌ها دور نیست و باید دست از کارهای اجرایی و روزمره برداریم که اهداف، فکر نو می‌خواهد.

فرهاد بهرامی، مدیرکل دفتر بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه یزد، دانشگاهی در حال توسعه است و در همه ابعاد هم علمی و هم فیزیکی پیشرفت خوبی داشته است و با تخصص و توانمندی مدیریت جدید دانشگاه یزد بهتر نیز پیش خواهد رفت و با توجه به پتانسیل خوب دانشگاه یزد در منطقه جنوب شرق، این دانشگاه به عنوان دبیر کمیته هماهنگی طرح و برنامه منطقه جنوب شرق کشور انتخاب شد.

وی عنوان کرد: جلسات دبیران مناطق باید پربار باشد و با توجه به این که آیین‌نامه‌ها هر سال قابل اصلاح هستند،‌ دانشگاه‌ها نظرات خود را در مورد اصلاح آیین‌نامه اعلام کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم