نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه گلستان ۲۶ شهریور به استقبال دانشجویان جدید می رود

رئیس دانشگاه گلستان گفت: در پی اعلام نتایج کنکور سراسری، تعداد ۸۶۰ نفر از قبول شدگان این آزمون در سال ۹۳ در این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد که مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود ۲۶ شهریور با حضور مسئولان دانشگاهی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گرگان، دکتر فرهاد یغمایی، در جمع خبرنگاران استان با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی امسال با هفته دفاع مقدس، این رخداد را به فال نیک گرفت و افزود: در حال حاضر دانشگاه ها در عرصه علم و فناوری تلاش­های زیادی داشته اند و نتایج خوبی نیز به دست آورده اند که امیدواریم دانشگاه گلستان هر سال پیشرو و موفقت تر عمل نماید.

وی در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه اظهارداشت: اگر بخواهیم ‎ گلستان را به سمت صنعتی شدن سوق دهیم نیازش تامین نیروی متخصص می باشد.

دختران، بیشترین پذیرفته شدگان دانشگاه گلستان در سال جاری

در ادامه این جلسه معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان نیز با اشاره به آمار پذیرش دانشجو در کنکور سراسری ۹۳، گفت: از این تعداد پذیرفته شدگان سال جاری در این دانشگاه تعداد ۵۴۸ نفر دختر و ۳۱۳ نفر پسر می باشند.

دکتر غلامحسین شمعانیان افزود: در حال حاضر تعداد رشته­‌های مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه ۲۶ رشته و کارشناسی ناپیوسته نیز یک رشته می باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه گلستان در سال جاری، در دو رشته جدید مهندسی مکانیک و مهندسی نرم افزار در علی آباد کتول پذیرش دانشجو داشته و همچنین در دو رشته زیست دریا و مهندسی برق- کنترل نیز که در سال قبل پذیرش دانشجو نداشته ایم، امسال پذیرش انجام شده است.

شمعانیان همچنین با اشاره به ۲۶ رشته مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، تصریح کرد: در آزمون ارشد ۹۳، ۱۶۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه معرفی شده اند که ۱۱۰ نفر دختر و ۵۲ نفر پسر می باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان در ادامه از اخذ مجوز ۷ رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و در خصوص پذیرش دانشجو در آزمون دکتری نیز، اظهارداشت: امسال ۶ دانشجو در رشته ریاضی و فیتوشیمی در دانشگاه گلستان پذیرش شده اند.

چاپ ۲۵۱ مقاله توسط دانشگاه گلستان در سال جاری

دکتر مهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با بیان اینکه این دانشگاه از سرانه چاپ مقالات خوبی برخوردار است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۵۱ مقاله چاپ شده است در حالی که در سال گذشته تعداد یکصد ۵۹ مقاله چاپ شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز حدود ۲۰ کتاب جهت چاپ در دستور کار معاونت پژوهشی دانشگاه گلستان قرار دارد.

وی در پایان از راه اندازی پژوهشکده نانو و IT در آینده­ای نزدیک در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: امکانات راه اندازی این پژوهشکده در دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه گلستان هیچ فضای خوابگاهی دولتی ندارد

دکتر غلامرضا خوشفر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان نیز گفت: ما هیچ فضای خوابگاهی دولتی نداریم اما برای رفاه حال دانشجویان با ۶ خوابگاه خصوصی که در راستای چارچوب قوانین وزارت علوم عمل می‌­نمایند، جهت پذیرش دانشجویان هماهنگی و همکاری شده است.

وی در حوزه تامین غذایی دانشجویان نیز تاکید کرد: در این راستا نیز برون سپاری به بخش خصوصی صورت گرفته که طبخ، توزیع و تهیه غذا به بخش خصوصی واگذار شده است.

خوشفر همچنین تصریح کرد: در این دانشگاه ۲۰ انجمن علمی در ۲۰ رشته علمی فعالیت می کنند که سالانه کمک های علمی انجام می دهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم