نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه کردستان به میکروسکوپ الکترونیکی مجهز شد

رئیس دانشگاه کردستان از خرید و راه اندازی میکروسکوپ الکترونیکی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر جهانشیر امینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: در راستای تجهیز واحد آزمایشگاهی دانشگاه، یک دستگاه میکروسکوپ الکترونیکی با قیمت ۴۴۰ هزار یورو (بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان) خریداری و در دانشگاه راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی در سال های اخیر، بیش از ۳۵ آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده های مختلف دانشگاه کردستان راه اندازی شده است، بیان کرد: سالیانه بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی خریداری شده و در اختیار دانشگده ها قرار می گیرد.

امینی با ذکر این نکته که دانشگاه کردستان جزو دانشگاه هایی است که طی چهار سال اخیر خرید ارزی داشته است، بیان کرد: این مهم نسبت به ۳۰ سال گذشته دانشگاه رشد ۸۵ درصدی داشته است.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: بیش از یک میلیون یورو تجهیزات آزمایشگاهی نیز از سایر کشورها خریداری و از طریق گمرکات ترخیص و در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

وی میزان حساسیت این میکروسکوپ را یک نانومتر اعلام و خاطرنشان کرد: این دستگاه در رشته های مختلف علوم پایه، علوم مهندسی و کشاورزی، پزشکی و همچنین برای دیدن و عکسبرداری از اجسام و اندامهای موجودات و میکروارگانیزمهای زنده به کار می رود.

رئیس دانشگاه کردستان در پایان یادآور شد: سیاست و استراتژی دانشگاه تجهیز، تقویت و ارتقاء پژوهشکده های مربوطه و جذب هیأت علمی برای آنها است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم