نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه کانادایی، کمک‌مالی کمپانی‌های نفتی را تحریم کرد

دانشگاه «کنکوردیا»‌ در «مونترال» کانادا اعلام کرد: کم کم دریافت بودجه‌های اهدایی کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی را متوقف کرده و سیستم تامین بودجه پایداری را راه اندازی می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امتناع از دریافت بودجه از کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی طی ماه‌های اخیر در کانادا محبوبیت یافته است. بطور مثال در دانشگاه «بریتیش کلمبیا»، مسئولان این دانشگاه صدها نفر از اعضای هیئت علمی را برای حمایت از طرح کناره گیری از دریافت این بودجه‌ها فراخوانده‌اند. ماه گذشته نیز صدها دانشجو در شهر تورنتو و سراسر کانادا در حمایت از این اقدام دست به تظاهرات زدند.

دانشجویان این اقدام دانشگاه «کنکوردیا» را یک تصمیم صحیح تلقی کرده‌اند اما خود را همچنان به اعمال فشارهای بیشتر بر دانشگاه تا کناره گیری کامل از دریافت کمک‌های مالی از کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی موظف می‌دانند. با این حال «کل‌سی میچ» دبیر سامانه ملی ائتلاف اقلیم دانشجویان که یک سازمان نظارتی بر سرمایه گذاری روی دانشجویان است، این تصمیم دانشگاه کنکوردیا را گامی مهم و ارزشمند در امتناع از دریافت کمک‌های مالی اهدایی از سوی کمپانی‌های سوختهای فسیلی می‌داند.

«مارکوس پیترز» عضو کمیته کناره‌گیری دانشگاه کنکوردیا از کمک‌های مالی کمپانی‌های سوخت‌های فسیلی می‌گوید: همانگونه که دانشگاه گلاسگو به عنوان نخستین دانشگاه اروپایی از دریافت این کمک‌ها امتناع کرد، انتظار پیشگام شدن در این زمینه از سوی سایر دانشگاه‌ها نیز می‌رفت و این دانشگاه نخستین دانشگاه کانادایی است که دست به این اقدام می‌زند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم