نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه کانادایی، کمک‌مالی کمپانی‌های نفتی را تحریم کرد

دانشگاه «کنکوردیا»‌ در «مونترال» کانادا اعلام کرد: کم کم دریافت بودجه‌های اهدایی کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی را متوقف کرده و سیستم تامین بودجه پایداری را راه اندازی می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امتناع از دریافت بودجه از کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی طی ماه‌های اخیر در کانادا محبوبیت یافته است. بطور مثال در دانشگاه «بریتیش کلمبیا»، مسئولان این دانشگاه صدها نفر از اعضای هیئت علمی را برای حمایت از طرح کناره گیری از دریافت این بودجه‌ها فراخوانده‌اند. ماه گذشته نیز صدها دانشجو در شهر تورنتو و سراسر کانادا در حمایت از این اقدام دست به تظاهرات زدند.

دانشجویان این اقدام دانشگاه «کنکوردیا» را یک تصمیم صحیح تلقی کرده‌اند اما خود را همچنان به اعمال فشارهای بیشتر بر دانشگاه تا کناره گیری کامل از دریافت کمک‌های مالی از کمپانی‌های تولیدکننده سوخت‌های فسیلی موظف می‌دانند. با این حال «کل‌سی میچ» دبیر سامانه ملی ائتلاف اقلیم دانشجویان که یک سازمان نظارتی بر سرمایه گذاری روی دانشجویان است، این تصمیم دانشگاه کنکوردیا را گامی مهم و ارزشمند در امتناع از دریافت کمک‌های مالی اهدایی از سوی کمپانی‌های سوختهای فسیلی می‌داند.

«مارکوس پیترز» عضو کمیته کناره‌گیری دانشگاه کنکوردیا از کمک‌های مالی کمپانی‌های سوخت‌های فسیلی می‌گوید: همانگونه که دانشگاه گلاسگو به عنوان نخستین دانشگاه اروپایی از دریافت این کمک‌ها امتناع کرد، انتظار پیشگام شدن در این زمینه از سوی سایر دانشگاه‌ها نیز می‌رفت و این دانشگاه نخستین دانشگاه کانادایی است که دست به این اقدام می‌زند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم