نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه پیام نور و انجمن نابینایان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و انجمن نابینایان ایران امضا شد.

دکتر منصور شادکام قائم مقام انجمن نابینایان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص مواد این تفاهم‌نامه گفت: طبق این تفاهم‌نامه دانشگاه پیام نور متعهد شد تا در رشته ماساژ درمانی تنها دانشجویان نابینا را پذیرش کند.

وی تصریح کرد: مناسب‌سازی فضای فیزیکی دانشگاه و سایت دانشگاه برای نابینایان و تامین شرایط بهتر برای نابینایان به منظور شرکت در آزمون‌های پایان ترم همچنین انجام فعالیت‌های پژوهشی در حوزه میزان توانمندی نابینایان از جمله دیگر موارد این تعهدنامه هستند تا ازطریق این فعالیت‌های پژوهشی توانمندی نابینایان در حوزه‌های گوناگون شناسایی و به جامعه معرفی می‌گردد.

به گزارش ایسنا وبه نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر سرمدی قائم مقام ریاست دانشگاه در جلسه امضای تفاهم نامه گفت: بسیاری از افراد و به ویژه برخی دانشجویان کم بینا و نابینا در رویارویی بامسائل زندگی متفاوت با بقیه از حیث توانایی ها و مهارت های لازم و اساسی هستند و این مسئله آنها را در مقابله با مشکلات زندگی آسیب پذیر نموده است.

وی با عنوان اینکه انعقاد این تفاهم نامه باب همکاری ارزشمند و مطلوبی را بین دانشگاه پیام نور و انجمن نابینایان ایران باز خواهد کرد، اظهار داشت: از آنجا که برخی افراد نابینا تحت تاثیر نگرش منفی به نابینایی، مستعد ابتلا به افسردگی و سایر مشکلات عاطفی می شوند، به کارگیری و استفاده از تکنولوژی های نوین برای گروه های آموزشی ویژه ضرورت دارد .

دکتر سرمدی همچنین اظهار داشت: نابینایی یک وضعیت جدی است که می تواند تعادل روانی و سازمان یافتگی کلی شخصیت فرد نابینا را تحت تاثیر قرار دهد اما نابینایی به خودی خود سازمان یافتگی شخصیت فرد را تحت تاثیر قرار نمی هد بلکه نگرش فرد نابیناست که بر این مسئله تاثیر می گذارد.

وی تصریح کرد: همانطور که در دنیا برای روشندلان علاوه بر مسائل اجرایی و خدماتی، زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری فراهم شده در مفاد این تفاهم نامه نیز سعی بر این بوده که تمامی موارد مورد نیاز مطرح شود و اجرای این تفاهم نامه اقدام ارزشمندی در راستای تعالی بخشی به استعدادهای روشندلان عزیز خواهد بود.

دکتر سرمدی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور این ظرفیت را دارد که در عرصه آموزش برای روشندلان نقش آفرین باشد گفت: این دانشگاه تنها دانشگاه در کشور است که برخلاف شیوه سنتی، در شیوه آموزشی خود دارای انعطاف است و می تواند محتواهای آموزشی را برحسب نیاز روشندلان اصلاح کرده وتغییر دهد.

وی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور می تواند به سمتی حرکت کند که محتواهای صوتی مورد نیاز روشندلان را متناسب با نیازهای آنها و برای رشته هایی خاص تعریف کند، اظهار داشت: قطعا با این رویکرد امکان تحصیل برای روشندلان تسهیل خواهد شد.

دکتر سرمدی «آموزش ضبط صحیح جزوات و کتب به دانشجویان نابینا»، «تهیه مواد آموزشی و کمک آموزشی مخصوص نابینایان» ،« برگزاری کلاس های آموزش کامپیوتر به نابینایان از سطح مقدماتی تا پیشرفته»،« بارگذاری منابع صوتی» و «تهیه آرشیو جامع از کتب صوتی که تاکنون تولید شده است» را از جمله مواردی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه که با حضور دکتر سرمدی قائم مقام ریاست دانشگاه پیام نور، علی اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان ایران، دکترکریمی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر زارع معاون پژوهش و فناوری، دکترنجفی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی، دکتر ترابی رئیس مرکز آزمون و دیگر مدیران سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، تفاهم نامه بین دانشگاه پیام نور و انجمن نابینایان ایران به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم