نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه و صنعت باید به هم پیوند بخورند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشستی که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برای بررسی مسائل و مشکلات بخش های مختلف آموزش و تحقیقات در استان کرمان تشکیل شد، گفت: دانشگاه و صنعت باید به هم گره بخورند تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی بتواند دغدغه های کاری نداشته و زندگی بهتری داشته باشد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر هاشمی در نشست نهایی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد، عنوان کرد: اگر قرار است دانشگاه ها به صنعت و فناوری های علمی دست پیدا کنند باید به آنان توجه بیشتری شود.

وی با تاکید به ضرورت وجود احساس کرامت در میان مدیران و اساتید دانشگاه‌ها، عدم انگیزه را آسیب جدی برای پیشرفت دانشگاه ها عنوان کرد.

درادامه دکترحسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ابتدای این نشست ضمن تشریح قابلیت ها و توانمندی های دانشگاه عنوان کرد که این مجموعه دارای پژوهشگاه علوم، تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری استان کرمان و ۳۰ آزمایشگاه تحقیقاتی و پژوهشی می باشد، همچنین ۸۰۰ دانشجو کارشناسی ارشد، ۱۰۰ دانشجوی دکتری در ۴۵ رشته فنی و مهندسی و علوم پایه در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم