نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه و صنعت باید به هم پیوند بخورند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشستی که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برای بررسی مسائل و مشکلات بخش های مختلف آموزش و تحقیقات در استان کرمان تشکیل شد، گفت: دانشگاه و صنعت باید به هم گره بخورند تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی بتواند دغدغه های کاری نداشته و زندگی بهتری داشته باشد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر هاشمی در نشست نهایی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد، عنوان کرد: اگر قرار است دانشگاه ها به صنعت و فناوری های علمی دست پیدا کنند باید به آنان توجه بیشتری شود.

وی با تاکید به ضرورت وجود احساس کرامت در میان مدیران و اساتید دانشگاه‌ها، عدم انگیزه را آسیب جدی برای پیشرفت دانشگاه ها عنوان کرد.

درادامه دکترحسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ابتدای این نشست ضمن تشریح قابلیت ها و توانمندی های دانشگاه عنوان کرد که این مجموعه دارای پژوهشگاه علوم، تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری استان کرمان و ۳۰ آزمایشگاه تحقیقاتی و پژوهشی می باشد، همچنین ۸۰۰ دانشجو کارشناسی ارشد، ۱۰۰ دانشجوی دکتری در ۴۵ رشته فنی و مهندسی و علوم پایه در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم