نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه و صنعت باید به هم پیوند بخورند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نشستی که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برای بررسی مسائل و مشکلات بخش های مختلف آموزش و تحقیقات در استان کرمان تشکیل شد، گفت: دانشگاه و صنعت باید به هم گره بخورند تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی بتواند دغدغه های کاری نداشته و زندگی بهتری داشته باشد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر هاشمی در نشست نهایی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونان وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد، عنوان کرد: اگر قرار است دانشگاه ها به صنعت و فناوری های علمی دست پیدا کنند باید به آنان توجه بیشتری شود.

وی با تاکید به ضرورت وجود احساس کرامت در میان مدیران و اساتید دانشگاه‌ها، عدم انگیزه را آسیب جدی برای پیشرفت دانشگاه ها عنوان کرد.

درادامه دکترحسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ابتدای این نشست ضمن تشریح قابلیت ها و توانمندی های دانشگاه عنوان کرد که این مجموعه دارای پژوهشگاه علوم، تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری استان کرمان و ۳۰ آزمایشگاه تحقیقاتی و پژوهشی می باشد، همچنین ۸۰۰ دانشجو کارشناسی ارشد، ۱۰۰ دانشجوی دکتری در ۴۵ رشته فنی و مهندسی و علوم پایه در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم