نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشگاه ها می توانند در ترویج سیره پیامبر اکرم(ص) نقش مهمی ایفا کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: ترویج سیره رحمانی پیامبر می‌تواند روح تازه‌ای به کالبد جهان بدمد و مراکز دانشگاهی می‌توانند در این مسیر نقش داشته باشند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر سید ضیا هاشمی،‌ در همایش ” پیامبر رحمت” در دانشگاه تهران در خصوص اهداف برگزاری این همایش اظهار داشت: هدف ما ارائه اسلامی رحمانی و مبتنی بر عقلانیت به دنیای نیازمند معنویت است.

وی افزود: امروز جهان هستی بر پایه رحمت و امید استوار است و پیامبر گرامی اسلام انسان کاملی است که تمام صفات الهی به طور خاص صفت رحمت الهی را بطور کامل در وجود خود منعکس کرده است و هیچ پیامبری مانند پیامبر اسلام با قوم خود با محبت و مهربانی برخورد نکرد و با وجود همه اذیت هایی که متوجه وجود ایشان شد باز چتر رحمت ایشان بر سر مردم گسترده بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام انسان کاملی است که صفت رحمانیت الهی را داراست. حال اگر این چهره الهی تمام عیار پیامبر به دور از گرایشات افراطی به دنیای دور افتاده غرب معرفی شود دل‌های مشتاق را جذب می‌کند، زیرا عصر کنونی محتاج به اخلاق و معنویت است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: ترویج سیره رحمانی پیامبر می‌تواند روح تازه‌ای به کالبد جهان بدمد و مراکز دانشگاهی می‌توانند در ترویج سیره رحمانی پیامبر نقش شایسته‌ای ایفا کنند که البته در دولت تدبیر و امید این فرصت مهم نیز مهیا شده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم